Міжнародний арбітражний суд постановив, що РФ має захищати українських інвесторів у Криму

СвітКатерина Чурилова, 10 березня 20174850
Гаазький арбітраж визнав зобов'язання Росії щодо захисту українських інвесторів у Криму після анексії

Росія повинна нести зобов'язання щодо захисту українських інвесторів у Криму після його анексії згідно з двосторонньою російсько-українською угодою про захист інвестицій. Таке рішення ухвалили арбітри Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, пише Інтерфакс-Україна із посиланням на голландський Investment Arbitration Reporter.

Раніше суд повідомив, що ухвалив проміжне рішення (interim award), яке стосується деяких питань юрисдикції та допустимості, за позовами «Приватбанку» та його колишнього власника Ігоря Коломойського проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

«24 лютого 2017 року, після проведення обговорень, склад арбітражу одноголосно ухвалив проміжне рішення,що стосується деяких питань юрисдикції та допустимості», – йшлося в публікації арбітражу від 9 березня 2017 року.

Водночас будь-якої додаткової інформації про це рішення немає.

Арбітраж нагадує, що арбітражний розгляд за позовом Коломойського і ТОВ «Аеропорт «Бельбек» проти РФ було розпочато 13 січня 2015 року на основі регламенту UNCITRAL й угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.

Позивачі заявили, що РФ порушила свої зобов’язання, що випливають із зазначеного договору, шляхом вживання з лютого 2014 року заходів, які позбавили позивачів прав власності, договірних та інших прав з експлуатації пасажирського термінала для комерційних перельотів аеропорту «Бельбек» у Криму.

Коломойський заявляв про наявність у нього до 2020 року контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту «Бельбек» у Севастополі, що його «націоналізувала» Росія після анексії Криму. Він зажадав від РФ компенсації втрат у вигляді можливого доходу від термінала. Йдеться про суму розміром 15 млн доларів.

Потім, 13 квітня 2015 року, подібний арбітражний розгляд проти РФ ініціювали Приватбанк і ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон», оскільки анексія Росією Криму не дозволила позивачам продовжити свій банківський бізнес у Криму.

Після слухання про юрисдикцію і допустимість, яке відбулося в Женеві 12-14 липня 2016 року, склад арбітражу запросив сторони доповнити свої письмові позиції в термін до 14 жовтня 2016 року.

Позивачі надали свої письмові доповнення 14 жовтня 2016 року, тоді як РФ не надала ніяких доповнень.

Як пише УНІАН, трибунали визначили факт наявності зобов’язань РФ захищати українських інвесторів у Криму, згідно ДІД, починаючи з 21 березня 2014 року. Незважаючи на те, що позивачі наполягали на визнанні більш ранньої дати, трибунал визначив дату згідно з дня підписання Володимиром Путіним указів про включення Криму до складу РФ.

Гаазький арбітраж розглядає ще низку подібних позовів від компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами «Приватбанку». Зокрема, позивачами є «Укрнафта» і ТОВ «Стабіл», що втратили в Криму нафтобізнес, екс-голова правління «Приватбанку» Олександр Дубілет і 18 компаній, що втратили в Криму активи у сфері нерухомості. Усі ці справи також дійшли до етапу слухань про юрисдикцію, проте рішень ще не ухвалювали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук