Молодь. Волонтери. Львів

Що таке Молодіжний волонтерський центр?

Олександр Николяк
керівник управління молодіжної політики Львівської міської ради

Ми довго думали, як управління молодіжної політики, як структура органу місцевого самоврядування можемо бути корисні львів’янам під час важких часів в умовах карантину. Виконання більшості зі звичних речей та проектів, якими ми займались до карантину стало неможливим, оскільки все передбачало великі зібрання людей. У зв’язку з забороною масових заходів, які перемогли на нашому конкурсі проектів наприкінці лютого, ми повинні були перенести близько 40 подій, які мали б відбутись навесні цьогоріч.

Об'єднавши зусилля активних львів’ян і багатьох молодіжних організацій, виникла ідея створити спільноту, яка б оперативно та якісно могла реагувати на виклики, які б виникали в місті у часі карантину.

Станом на сьогодні Молодіжний волонтерський центр – це відкрита спільнота, яка готова в будь-яку хвилину прийти на допомогу. Це спільнота, до якої сьогодні долучились понад 150 проактивних молодих людей.

Інформаційна робота. Львів в ТОП-5

Львів ще за два тижні до оголошення карантину почав активну роботу в інформаційному полі – і це круто, бо сьогодні ми отримуємо результати. Львів увійшов в ТОП-5 міст України, де мешканці найкраще дотримуються карантину (індекс дотримання самоізоляції).

Коли ми оголосили набір волонтерів, в перший день відгукнулось небагато людей – близько 15. На початку карантину ми займались виключно інформаційною кампанією – розклеювали постери з порадами про те, як уберегти себе від захворювання. Інформаційні матеріали готує Управління комунікацій ЛМР задля профілактичної роботи з людьми, щоб люди знали, як правильно себе поводити в умовах карантину – куди телефонувати і до кого звертатись. Наші волонтери допомагають розклеювати ці плакати в усіх районах міста. Відтак, наша перша волонетерська робота полягала в поширенні 1300 інформаційних плакатів.

Близько з тими людьми, хто потребує

Місто одразу відреагувало на потребу самоізоляції людей поважного віку. Першим активну роботу в умовах карантину розпочав Центр соціальних служб Львова і згодом виникла ще більша потреба у волонтерах.

З кожним днем долучалось все більше і більше людей. Багато молодих людей щодня розвозять готові продуктові набори. Ранок волонтера розпочинається з моменту приходу до Центру соціальних служб, отримання продуктів та адрес, далі робота по маршруту, безконтактна роздача, вечірній звіт та очікування на нові запити. Все дуже активно, особливо, якщо ти маєш завдання не однієї адресної доставки.

Дуже важливою ділянкою роботи є звернення людей поважного віку на гарячу лінію Львова (15-80), які потребують допомоги у закупівлі ліків, продуктів чи товарів першої необхідності. Було доволі багато різних випадків і запитів за цей час, зокрема мешканців, які з великою недовірою відносились до того, що ми робимо, але ще більше було тих сімей, які щиро дякували за допомогу і бажали нам добра.

Щодня трапляється різне: бувають зловживання зі сторони мешканців, дехто думає, що ми служба доставки – і це прикро. У деяких волонтерів сідають батарейки, слабшає психоемоційний стан, що дуже сильно відбивається на роботі. Тому ми зі свого боку намагаємось залучати все більше людей, щоб замінити тих, хто щоденно тижнями безкоштовно і важко працює, а також максимально зменшити кількість недобросовісних дзвінків.

Допомога комунальним службам Львова

Незважаючи на карантинні заходи, є люди, які повинні щодня працювати, забезпечуючи функціонування міста – це працівники комунальних служб. Нещодавно завдяки зусиллям волонтерів ми відкрили третій напрям роботи – допомога комунальним службам міста Львова у вигляді прибирань (толок) в місті.

Більшість людей, які щодня забезпечують порядок і чистоту в нашому місті - це люди старшого віку, які перебувають в групі ризику. Ми почали готувати волонтерів до того, що рано чи пізно місто матиме потребу в молодих людях, які готові будуть замінити працівників комунальних служб в дезінфекції, прибиранні вулиць, під’їздів та прибудинкових територій. На початку людей зголосились небагато – близько 20. Проте з кожним днем до нас долучається все більше і більше молоді.

Волонтерський рух важливий життєвий процес всередині міста

Завдяки чіткій позиції міського голови і узгодженій роботі всіх структур міста, які забезпечують його життя в цих умовах, маємо сьогодні добру динаміку і легкий оптимізм. Велика подяка усім, хто допомагає.

Описав лише невелику лепту роботи, яку ми-волонтери виконуємо. Попереду – більше. Маю велику надію, що скоро карантин завершиться та ми усі повернемось до звичного способу життя.

Веселих свят і будьте здорові!

Долучитись до нас можна тут.

З повагою

Николяк Олександр, волонтер

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук