МОЗ призупинило оплату лікування дітей в Іспанії через згадування клініки в кримінальних справах

МОЗ призупинило оплату лікування дітей в Іспанії через згадування клініки в кримінальних справах
фото Wikimedia
Клініка «Сан Жоан де Деу» в Барселоні, Іспанія

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) надало роз'яснення з приводу ситуації із сплатою лікування двох українських дітей за кордоном. Про це повідомляється на сайті відомства у середу ввечері, 24 січня.

«Нині поширюється неправдива інформація, ніби МОЗ відмовило оплатити лікування двох дітей за кордоном, чим поставило їхнє життя під загрозу», - йдеться у повідомленні.

Раніше голова громадської організації «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андреєв із посиланням на батьків дітей оприлюднив на своїй сторінці у Facebook інформацію про те, що МОЗ відмовилося оплатити лікування пацієнтів в одній із клінік Іспанії після надання відповідних гарантійних листів. У МОЗ пояснили, що йдеться про двох хлопчиків, які потребували трансплантації кісткового мозку. «У поширених ЗМІ повідомленнях пропускають два ключових моменти: по-перше, хлопчикам уже зробили потрібну операцію, по-друге, є підозра, що іспанська клініка, яка прийняла двох українських пацієнтів, несправедливо завищила вартість їхнього подальшого лікування», - зазначили у МОЗ.

Зазначається, що вартість операції була завищена удвічі у порівнянні з такими ж послугами в цій самій клініці для дітей з інших країн. Операції дітям уже проведені і оплачені, а державні кошти могли би бути використані для порятунку життів пацієнтів, які досі чекають на операцію. Тому МОЗ наразі з'ясовує усі обставини справи, необхідні для остаточного рішення.

У Міністерстві наголосили, що рішення про оплату операцій з трансплантації кісткового мозку для двох українських пацієнтів в клініці «Сан Жоан де Деу» (Барселона, Іспанія) було прийнято більшістю голосів на Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон ще 21 грудня 2017 року. На той момент інформації про те, що така операція вже проведена, не було. Через тиждень, 28 грудня, на засіданні Комісії це рішення було призупинено до повного з’ясування обставин через наявну у правоохоронних органах інформацію про фінансові махінації у клініці - клініка «Сан Жоан де Деу» фігурує уже в двох кримінальних провадженнях.

«Вартість проведення трансплантації кісткового мозку в Європі становить в середньому 4 млн грн, тоді як клініка виставила вдвічі більший рахунок. Представники клініки «Сан Жоан де Деу» відмовились надати пояснення та деталізовану калькуляцію лікування кожного з пацієнтів», - наголоcили в МОЗ.

Також до Міністерства надійшов запит від правоохоронних органів щодо витребування матеріалів по справі. Щоб з’ясувати обставини, МОЗ подало запит у посольство Іспанії з проханням роз’яснити ситуацію і надати інформацію про вартість лікування в клініці та прокоментувати, чому вартість для українців вища на €100 тис., ніж для дітей з інших країн. Основною вимогою до прийняття комісією позитивного рішення є висновок групи експертів щодо доцільності виділення коштів і неможливості лікування захворювання в Україні.

За 2017 рік державним коштом було проліковано за кордоном 134 людей: з них 62 дитини. Відмову отримали 12 людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук