МОЗ пропонує надати постраждалим на Майдані статус інваліда війни

Особи, які стали інвалідами під час Революції Гідності, зможуть отримати статус інвалідів війни, йдеться в урядовій постанові «Про деякі питання реалізації Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та внесення змін до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності» від 24 червня 2015 року.

Документ підготувало Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) на виконання доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка, повідомляє прес-служба МОЗ.

Постанова передбачає затвердження порядку встановлення участі осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція гідності) і отримання ними під час Революції гідності поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, а також порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями, каліцтвом контузією чи іншим ушкодженням здоров’я, отриманими особами, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у акціях Революції гідності.

«Затвердження зазначених нормативних документів дає змогу надати статус інваліда війни особам, які стали інвалідами під час Революції гідності та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року. Рішення про встановлення участі особи у Революції Гідності, отримання нею ушкоджень та про направлення цієї особи на медико-соціальну експертизу (МСЕК) для встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями здоров’я, отриманими під час Революції гідності, ухвалює міжвідомча комісія, яку утворює МОЗ. Положення про міжвідомчу комісію затверджує МОЗ. До складу міжвідомчої комісії входять фахівці МОЗ, Мінсоцполітики та МВС. Також до роботи міжвідомчої комісії залучатимуться представники органів прокуратури та громадськості, а у разі необхідності – інших державних органів», – зазначається у повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук