МОЗ вдруге звільнило ректорку медуніверситету ім. Богомольця Катерину Амосову

СуспільствоАндрій Стець, 2 жовтня 20182250
Катерину Амосову звільнили через невиконання вимог Державної аудиторської служби України

Міністерство охорони здоров’я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, яка була поновлена на посаді за рішенням Печерського суду.

«1 жовтня 2018 року у зв’язку із невиконанням Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби України МОЗ України вдруге розірвало контракт із нею. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення Печерського суду міста Києва», - йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті МОЗ.

У відомстві нагадали, що Держфінінспекція у березні 2016 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця за період з 1 жовтня 2012 року по 1 грудня 2015 р. Перевірка виявила низку грубих порушень, після чого Держфінінспекція зобов’язала керівництво НМУ усунути їх. Однак вимоги були виконані Амосовою не в повному обсязі, попри те, що університет протягом двох останніх років повідомляв листами про вжиття необхідних заходів.

«Загальна сума збитків, завданих державі через невиконання ректоркою НМУ вимог Держфінінспекції, складає понад 3 млн грн. Станом на 1 жовтня 2018 року повністю не усунуто порушення за 12 пунктами акту ревізійної перевірки від 2 березня 2016 року - на суму близько 2 млн грн», - наголосили у міністерстві.

Держаудитслужба повідомила МОЗ, що у червні 2018 року вона звернулася до Генеральної прокуратури щодо забезпечення кримінального провадження. Прокуратура міста Києва об’єднала два кримінальні провадження за фактом розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів керівниками адміністрації НМУ ім. О.О. Богомольця. Триває досудове розслідування.

У МОЗ також нагадали, що Катерина Амосова 20 вересня стала до виконання обов’язків ректора НМУ ім. О.О. Богомольця, не маючи жодних повноважень для цього. Як повідомили в міністерстві, одразу після винесення рішення Печерського суду вона самотужки почала генерувати накази про власне поновлення на посаді ректорки НМУ та про скасування всіх наказів, які видавав визнаний МОЗ України в.о. ректора Олександр Науменко.

«Зважаючи на невиконання законних вимог Держаудитслужби щодо усунення порушень у фінансово-господарській діяльності, а також незаконні дії, що призвели до правового колапсу у найбільшому медичному університеті держави, МОЗ України прийняло рішення розірвати контракт із Катериною Амосовою», - зазначили в міністерстві.

У відомстві поінформували, що міністерство запросило екс-ректорку ознайомитися з наказами, однак вона так і не з’явилась у відомстві.

Як відомо, 20 лютого МОЗ відсторонило Катерину Амосову від виконання обов’язків ректора медичного університету ім. Богомольця через зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів 3 курсу. У відповідь на це 26 лютого деякі студенти та колектив Національного медуніверситету імені Богомольця оголосили безстроковий страйк, заявивши, що МОЗ змушувало їх порушувати закон. Але вже через два дні Амосова закликала припинити страйк.

2 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора Національного медичного університету імені Богомольця, а через кілька днів МОЗ знову відсторонило її від посади.

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

У МОЗ раніше повідомляли, що в березні комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою, а 16 квітня Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук