Мозаїку з території львівського заводу перенесли до музею

Головні новини Львова 02.09Ірина Панчишин, 2 вересня, 19:11 665 1

У Львові вперше мозаїку, яка прикрашала територію заводу, перенесли до музею. Частину панно, яке символізує науково-технічний прогрес і було на території заводу «Кінескоп», відтепер прописали у музеї «Територія терору».

Це вперше у місті перенесли стіну з мозаїкою. Зробив це забудовник ТзОВ «Готельний комплекс Таурус», який на вул. Героїв УПА зводить офісний центр. Спершу фахівці кілька днів вивчали, як це можливо зробити. І врешті, розбивши паркан на шість частин, перенесли роботу Володимира Патика, яку він зробив у 1967 році.

«Ми залучили різні компанії, спеціально підважили, спеціально поклали, використовували різні методи. Нам вдалося це перевезти. Це дуже важливий прецедент не лише для Львова, а для всієї країни», – прокоментував заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

На мозаїці була зображена жінка, що тримає в руці електричну лампу – як символ технологічного прогресу. Тепер фахівці мають зробити експертизу, а музейники запропонувати цікаву подачу, щоб розповісти відвідувачам про експонат.

«Це можна, наприклад, поєднати архівну роботу. Наприклад, дослідити ескізи, історію створення, старі світлини, нові світлини. Потім спробувати якось по-мистецькому до цього підійти, показати масштаби», – розповіла директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук