Мрія 13-річного Іллі Ігнатчука ходити коштує щонайменше €30 тис.
Хлопець мав уже 30 переломів кінцівок
Його найбільша мрія – встати і піти. У 13-річного Іллі Ігнатчука – недосконалий остогенез. Через ламкість кісток хлопець пережив десятки переломів. Його ноги сильно покрутило. Тепер їх треба порівняти. І такий шанс дають київські медики.
Вперше про деформацію ніг сина Оксана Ігнатчук дізналась на шостому місяці вагітності. Та за два тижні обстежень показники прийшли до норми. Оксана сама народила здорового хлопчика.
«Але на наступний день з’явилася паніка у пологовому. Підійшли, сказали, що у нас перелом плечової кістки і стегнової кістки. Може, пеленали… ми не знаємо як це сталося, тому що кісточки слабі», – пригадує мати Іллі Оксана Ігнатчук.
Генетики констатували недосконалий остогенез – підвищену ламкість кісток. Другий перелом ноги в Іллі стався у два місяці, потім у два роки. Пізніше – у два з половиною роки – хлопчик навіть почав ходити. Та коли зробили щеплення від поліомієліту, пригадує мати, син почав буквально розсипатися.
«Переломи ставалися дуже часто, він просто повернувся і поламав ніжку чи ручку, і так тривало до 5-7 років, ламалися переважно ноги. Після семи років у нас почали ручки ламатися», – додала Оксана Ігнатчук.
До цього часу хлопець мав 30 переломів. Виявилось, що мікроелементи в кістках засвоювались добре, але дуже швидко вимивалися. Підвищити кісткову щільність вдалося у клініці в Дніпрі. Зараз хлопчик старається робити все самостійно. Втім, щоденні справи виходять не такі вже й прості, як мало б бути для 13-річного хлопця.
«Це дуже складний процес – треба спочатку поставити маленький стілець, потім великий, потім залізти на нього, а потім вже митися», – говорить Ілля.
По квартирі Ілля пересувається сидячи з допомогою рук та ніг. Вулицею їздить на спеціальному велосипеді. Навіть вчиться стояти по кілька хвилин на день.
«Так з меншого кута, потім більший… більший… і так він ніби стоїть. – А що ти відчуваєш в цей момент? – Ну, що кістки напружуються, що м’язи напружуються і так трохи навіть звикаю стояти», – каже Ілля, стоячи на спеціальному тренажері.
Щоб кістка набрала міцності, хлопця потрібно ставити на ноги, кажуть ортопеди сім’ї Ігнатчуків. Щоб це зробити, треба спершу вирівняти кінцівки. І такий шанс справді є.
«Київська клініка Ладістен дала нам гарантію, що можуть повністю вирівняти ці кістки за два етапи і він тоді зможе самостійно стати на ноги й почати ходити, і таким чином кістки почнуть зміцнюватись і надалі», – з надією каже батько Іллі Дмитро Ігнатчук.
Лікар спершу має вирівняти дві гомілкові кістки, потім дві стегнові. Такі операції проводив не один раз і успішно. От тільки вартість лікування без реабілітації – 30 тис. євро. Гроші сім’я збирає зі жовтня, бо хочуть вже в березні зробити першу операцію і на крок наблизитись до мрії Іллі.
«Перша мрія – це ходити. Це найголовніша мрія. Навіть вийти на вулицю і там походити. Наприклад, у якийсь ліс чи парк – це вже буде дуже велике щастя», – додає Ілля.
Реквізити для допомоги Іллі Ігнатчуку:
Номер рахунку ПриватБанку: 5363 5423 0622 8934 (Ігнатчук Оксана)