Мусимо вилікувати українську націю

Україні потрібна інтенсивна, комплексна дерусифікація

БлогиБогдан Панкевич , 25 лютого 2018 784 2
Богдан Панкевич
Громадський діяч

(Виступ на Всеукраїнському Форумі «Геть від Москви!», Київ, 24.02.2018)

Іноземець, якщо має таку потребу, вивчає українську мову за декілька місяців. Російськомовні громадяни України не здатні вивчити її вже 26 років.

Щоб вилікувати цю хворобу потрібно поставити правильний діагноз.

А причина хвороби проста – повна зневага до української мови і всього українського, виховані імперською Росією і Радянським Союзом.

У 1972 році відсторонили від найвищої в Україні посади Петра Шелеста – останнього комуніста, що хоч якось намагався відстоювати українство. В цей же рік арештували знакових українських дисидентів, фактично знищивши рух «шістдесятників» і післясталінське українське відродження.

Масову русифікацію розпочали із впливу на молодь та виховання сорому за все українське. Хто розмовляє українською – той не має майбутнього, бо лише російська мова відкриває шлях до кар’єрного росту і міжнародних контактів. Російська культура і мова – це високий, світовий рівень, а українська – для селюків та фольклористів. Лише ті, хто себе не поважає чи байдужий до власного майбутнього може триматися за українство.

Українського належало соромитися.

Зараз це би вилікувалося дуже швидко, якби при владі в Україні була українська еліта. Достатньо, щоби сто представників української топ-еліти, урядової та бізнесової, перейшли на українську в приватному і родинному спілкуванні – країна би українізувалася за декілька місяців. Але наші владоможці українською користуються лише на показ, а олігархи – майже ніколи. Здається, що й президент так і не перейшов на українську в родинному спілкуванні. І навіть колись серед верхівки «любих друзів» президента-українізатора Ющенка було заледве кільканадцять, котрі розмовляли українською із власними дітьми.

Яка може бути українізація при такій якості нашої «еліти»?

Зараз існує гостра потреба у негайному лікуванні нації.

Тому, що мова формує ментальність. І «Геть від Москви!» це не лише про перехід на українську мову. Це перехід до європейської ментальності.

Бо російська мова формує у її носіїв азійську ментальність у найгіршому сенсі цього слова. Тому російська мова є для нас комплексним злом.

В азійській Росії зневажають людську гідність і свободу.

Російськомовність означає авторитаризм – вони ментально не здатні до демократії.

Там все колективне, керуються «стадним інстинктом», там ініціатива «наказуєма».

Там влада – це абсолют, а людина – ніщо, гвинтик, мурашка.

Там повний патерналізм і генетичний страх критикувати чи впливати на владу.

Там корупція зародилася одночасно із зародженням російської державності у 14-тому столітті. Там вона є органічною - Росія інакше попросту не здатна існувати.

Якщо прагнемо європейської, демократичної, справедливої України, то мусимо вилікувати свою ментальність.

Тому – геть від всього російського, геть від Москви! Україні потрібна інтенсивна, комплексна дерусифікація.

Для очищення свідомості та оздоровлення ментальності українців, а також для очищення культурної, наукової, історичної сфери від столітніх наслідків колонізації.

Закон про т. з. декомунізацію не вилікує Україну від хвороби вторинності та втрати ідентичності. Колоніальна спадщина промаркована пам’ятниками і назвами вулиць Катерині Другій та Петру Першому, Суворову, Кутузову та іншим росіянам, яких багато українців вважають своїми, рідними. До сьогодні київський відділок «Укрзалізниці» офіційно називається Південно-Західною залізницею, а харківський – Південною залізницею. Дотепер українці заражені меншовартістю і вважають російську літературу, музику, мистецтво вищими і якіснішими від українських аналогів. І не знають, скільки і яких українців доклалися до цієї імперської величі.

Влада і грошовий потенціал України вже третє десятиліття перебувають в руках російськомовних і російськоментальних. Для яких українство – це хохляцтво: сало-горілочка-гопачок. Вони не здатні кардинально відірвати нашу націю від Росії.

Це здатні і повинні зробити всі ми – громадянське суспільство.

Зараз на Форумі зробимо перші кроки:

  • створимо робочу групу для напрацювання законодавчих ініціатив стосовно дерусифікації України та подолання наслідків російської окупації;
  • приймемо Звернення з цього приводу до Верховної Ради України.

Виграти війну з Росією можуть лише свідомі українці.

Цей фронт проходить через серце і розум кожного із нас.

Будьмо мужніми і дієвими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук