Муженко відповідальний за всі дії сил АТО під час Іловайської операції, - Бутусов

Спалені вантажівки ЗСУ під Іловайськом

У серпні 2014 року начальник Генштабу Віктор Муженко був єдиним керівником усіх силових структур ЗСУ, МВС, НГУ, СБУ, ДПСУ на території Донбасу. Таким чином, саме він несе відповідальність за всі дії і бездіяльність угруповання АТО під час серпневих подій. Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

«І це зафіксовано в Положенні про штаб АТО, яке затвердив сам Муженко 28 травня. Саме відповідно до даного положення підрозділи МВС і НГУ підпорядковувалися командувачу АТО на території Донецької і Луганської областей», - підкреслює журналіст.

Сам Муженко неодноразово заперечував свою провину і всіляко уникав відповіді на ключове питання, хто віддавав наказ по Іловайську.

«Муженко покладає всю відповідальність за великі втрати на своїх підлеглих, своєї відповідальності він не бачить ні в чому — розповів, що багато частин утекли, були «слабко організовані», «психологічно нестійкі». За словами Муженка, штурм Іловайська відбувався «з ініціативи МВС», - зазначає Бутусов.

Таким чином, за словами Муженка, прийняти управління повинен був тоді перший заступник міністра МВС генерал Яровий. Проте ця заява не відповідають дійсності. Зокрема, її спростував сам Яровий: «Заяви, ніби командування АТО давало мені наказ управляти штурмом Іловайська, повністю не відповідають дійсності. Я сподіваюся, ті, хто про це говорять, покажуть цей документ, або хоча б назвуть, кому і коли доходила така неправдива інформація. Всіма збройними формуваннями на Донбасі керувало командування АТО».

«Ганьба, що начальник Генштабу ЗСУ (!) дає такі відверто неправдиві свідчення. Це красномовно говорить про рівень моралі і правдивості всіх інших заяв Муженка», - підсумував автор.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук