На Безпековому форумі Садовий назвав чотири головні проблеми, які треба подолати Україні

СуспільствоЯ.І., 25 жовтня 20187150
Андрій Садовий привітав учасників Безпекового форуму у Львові

У четвер, 25 жовтня, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького стартував другий Безпековий форум. Упродовж двох днів він збере понад 240 учасників з України та з-за кордону, а також близько 40 авторитетних експертів, готових ділитися ідеями, досвідом і знаннями. Учасників заходу привітав міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба ЛМР.

«Ми мали дискусії ще перед початком форуму. Я задав нашим колегам, які приїхали з різних аналітичних центрів, дуже просте питання: чи були в світі подібні приклади, коли країна би перебувала в такій ситуації, в якій є Україна, маючи на увазі агресію, внутрішні проблеми, корупцію, олігархію, і щоб перемогти, показати успіх і позитивний приклад? Мої колеги сказали, що такого ще не було за останні 100 років. Думаю, що ми мали би показати приклад. Для цього треба бути реалістом і назвати речі своїми іменами. Сьогодні Росія напала на Україну і це війна за нашу незалежність. Щоб виграти цю війну, нам потрібно вигравати битви», - заявив Садовий.

За його словами, перша битва — це політична битва.

«Сьогодні ворог буде робити все можливе, щоб залізти всередину, створювати проблеми у нас в країні, впливати на наших політиків. Ми сьогодні знаємо тих людей, які працюють на Путіна, знаємо їхні прізвища — Медведчук, Вілкул, Добкін, Рабінович. Вони відкрито їздять в Росію, отримують інструкції. А що ми робимо для того, щоб припинити їхню діяльність?», - спитав мер Львова.

Важливим елементом боротьби за зміцнення України, переконаний Садовий, це – подолання корупція.

«Насправді наші корупціонери можуть мати прекрасну антиросійську риторику. Найбільш страшне – це політична корупція. Бо вона руйнує основу. Якщо ми найближчим часом не приймемо закон про вибори до Верховної Ради за відкритими списками і пропорційною системою, важко говорити про бажання побороти політичну корупцію в нашій країні», - наголосив Андрій Садовий.

«Друга велика битва, яку нам треба вигравати – це економічна битва. Тут зібрались мудрі люди, ми всі були позитивно налаштовані, коли після 2014 року побачили зменшення товарообігу з Росією, але якщо ви подивитесь цифри останніх років, то побачите збільшення імпорту з Росії. Думаю, ворог буде робити все можливе, щоб нас прив’язати, щоб робити нас залежними. Такі речі недопустимі. Тим більше, маючи тут вугілля в західній Україні, ми сьогодні завозимо вугілля, в тому числі, зі сторони наших ворогів», - наголосив Андрій Садовий.

Він акцентував на необхідності залучати інвестиції у військово-промисловий комплекс, бо «без сучасної зброї — важко буде перемагати».

«Тут важливо відкрити можливості, щоб наші оборонні підприємства були готові прийняти західних інвесторів, партнерів зі США, Британії, з тих країн, які мають великий досвід і мають сьогодні сучасні технології. Нам важливі робочі місця і нам важливо мати найкращу і найсерйознішу зброю в нашій країні. На сьогодні йде велика битва за «Північний потік-2». Ми повинні розуміти, що, на жаль, є всі шанси програти цю війну. Ми маємо бути енергетично незалежними, ми повинні збільшувати видобуток власного газу, ми повинні максимально впроваджувати всі технології енергозбереження. Це те, що дасть нам впевненість і твердість», - додав мер Львова.

Ще однією сферою, де треба навести лад є військова сфера.

«Ми гордимось нашим захисником, нашим воїном, який показав приклад мужності цілому світу. Але чи є цей наш воїн захищеним, чи є він максимально підтриманий, коли він вертається додому? Тут важливо зрозуміти, що основою основ є довіра. Довіра до української влади, до українського міністерства оборони. Мені в руки дали бюджет міністерства оборони України — це два листочки. Хочете побачити бюджет міністерства оборони США? Це є стос сторінок. Ми боїмось, що ворог буде знати, що ми купили, чи які наші плани? Він це і так знає, це не є таємниця. Проблемою є ситуація, що засекретили навіть розслідування по вибухах мінометів і ми не знаємо, хто винен — чи виробник, чи інші причини. А вибухи, які ми маємо на наших складах? Так легенько злетіло на 3 млрд доларів. Це ще один оборонний бюджет нашої країни», - додав Садовий.

Не менш важливою є боротьба на зовнішньо-політичному фронті.

«Четверта битва — це зовнішньо-політична битва, щоб її виграти міністр має мати ситуацію в країні, де мінімізована корупція, де є ріст економіки, де найкраще озброєння, тоді набагато простіше говорити з нашими партнерами. Нам важливо вибудовувати дуже сильні двосторонні взаємовигідні відносини з нашими сусідами з центральної Європи. Так, безперечно, США, Велика Британія — це ті країни, які розуміють, що таке Росія. Але наші партнери з центральної Європи були часто в тих союзах і вони розуміють, наскільки цей вплив є сильним і досі ми ментально його ще відчуваємо», - каже Андрій Садовий.

«Це ті битви, які нам треба вигравати, тоді ми виграємо війну. Я надіюсь, що за результатами нашого форуму, ми отримаємо дуже хорошу експертизу, хороші думки і рекомендації. Тут зібрались найкращі в Україні і найкращі гості. Я втішений, що ви з нами», - резюмував мер Львова.

Нагадаємо, із 24 до 26 жовтня у Львові триває другий Безпековий форум під час якого спікери із різних країн обговорюють теми, які стосуються безпеки та обороназдатності України, політики щодо окупованих територій та інші.

Топ-спікерами Безпекового форуму є Река Смеркені, віце-президент впливової американської організації CEPA, заснованої діючим Заступником держсекретаря США Вессом Мітчелом; Стівен Блокманс, старший науковий співробітник та голова відділу зовнішньої політики ЄС, Центр вивчення європейської політики (CEPS); Глен Ґрант, полковник Британської Армії у відставці та експерт українського Інституту майбутнього; Глен Ховард, президент Jamestown Foundation; Бен Годжес, генерал-лейтенант американської армії у відставці, який торік ще був командувачем Сухопутних військ США в Європі та брав участь у Безпековому форумі 2017, цього року виступить не лише в ролі учасника, але і як почесний співголова Форуму.

Організаторами форуму є Львівська міська рада, КУ Інститут міста, ГО «Інститут Просвіти» й Український католицький університет. Захід відбувається за підтримки Німецького Фонду Джермана Маршала, Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук