На дні Чорного моря знайшли корабель віком понад 2400 років

Дослідники стверджують, що це найстаріший цілий затонулий корабель, відомий людству

СвітКатерина Чурилова, 23 жовтня 201811590
Понад два кілометри під водою дозволили кораблеві максимально вберегтися від розкладання

23-метровий давньогрецький корабель, який пролежав на дні Чорного моря більше від 2400 років, знайшли приблизно в 50 милях від узбережжя Болгарії. Про це інформує The Guardian.

Археологи знайшли судно зі щоглою, штурвалом та іншими частинами, які чудово збереглися на глибині трохи більш ніж два кілометри. Органічні матеріали збереглись на такій глибині завдяки браку кисню.

«Я ніколи не думав, що таке можливо – корабель лишився недоторканим, пролежавши під товщею води у два кілометри», – розповів головний дослідник команди проекту морської археології Чорного моря, що виявила судно, професор Джон Адамс.

За словами Адамса, це значно змінить уявлення людей про кораблебудування та судноплавство стародавнього світу.

Археологи вважають, що знайдений корабель, який затонув, був торговельним судном. Таке судно можна побачити на стародавніх грецьких вазах, як наприклад на «Вазі сирен», що її зберігають в Британському музеї.

Як інформує агенція AFP, радіоізотопне датування відносить корабель до 400 року до н.е., епохи активної грецької колонізації Чорноморського регіону.

«Невеличку частинку корабля піддали радіовуглецевому аналізу та підтвердили, що це - найстаріший цілий затонулий корабель, відомий людству», – наводить заяву дослідників ЗМІ.

Повідомляється також, що знахідка належить до понад 60 кораблів, виявлених під час пошукових робіт. Серед них також і судна часів Римської імперії, а також козацькі човни 17-го століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук