У Львові відбулася восьма конференція IT Arena. Попри глобальну пандемію, цьогорічну ІТ Арену відвідало кілька тисяч учасників. Це були три дні насичених воркшопів, дискусій, мітапів на різних локаціях Львова.
Виконавчий директор Lviv IT Cluster та організатор ІТ Аrena Степан Веселовський розповів, що цього року рекордна кількість учасників: «Загалом з онлайн- і офлайн-частиною – це більше ніж 5 тисяч. Проте цього року ми також запрошували спікерів з такої компанії, наприклад, як Astra Zeneca. Тому що це також всім цікаво: що буде в майбутньому, які вакцини тощо».
Багато заходів провели у форматі онлайн, та були й живі зустрічі. Серед спікерів – фахівці компаній LinkedIn, Airbnb, H&M, Microsoft та інших. Серед гостей була навіть Мей Маск – всесвітньовідома модель та мама Ілона Маска. Щоправда, до конференції вона долучилася віртуально.
Під час ІТ-конференції також обговорили не лише розвиток технологій ІТ, а й важливість цієї галузі для міста.
«У 2007 році перед нами постало велике питання. Для того, щоб місто мало успіх, мала бути стратегія. Спільно ми виділили дві пріоритетні галузі розвитку для Львова — туризм та ІТ. Міста, де розвиваються ІТ, є успішними. До Львова почало приїжджати багато ІТ-спеціалістів. Сьогодні близько 30 тисяч людей займаються ІТ у Львові і це дуже добре», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Пандемія вплинула і на ІТ-сферу. Та це, як кажуть самі айтішники, навіть додало їм роботи та нових можливостей. Так, frontend-розробниця компанії Wix Олена Жукова розповідає: «Люди перейшли в онлайн. Відтак ми, розробники, отримали більше роботи. І це добре, адже настала більша потреба у програмістах».
Однією з найочікуваніших подій ІТ Арени став конкурс стартапів. З трьох десятків проектів у півфінал вийшли десять найкращих. Подарунковий фонд цього року – $165 тис. Кошти розподілили між трьома призовими місцями: частина піде на розвиток проекту, частина – на навчання його творців.
Переміг київський стартап Mosqitter – пристрій від комарів, який актуальний у всьому світі. Переможниці отримали $20 тис.
«Ми створили hardware та software-рішення, яке приманює комарів і створює території без цих комах. Ми думали над тим, як захистити людей на відкритих територіях від їхніх укусів. Адже комарі – це велика проблема, бо вони переносять тяжкі хвороби», – розповідає про свій проект CEO компанії Mosqitter Анастасія Романова.
Цей пристрій вже продається в Італії, Індії та Україні. А найближчим часом команда розробників сподівається зайти на ринок Африки та Північної Америки.
Друге місце з призом у $18 тис. посів додаток Zeely App, завдяки якому можна створити корпоративний сайт навіть з мобільного телефона.
А на третій сходинці з виграшем у $15 тис. опинився гаджет Caretech.human, що дозволяє будь-кому стежити за своїм здоров'ям і виявляти хворобу на ранній стадії.
Член журі, співзасновник компанії Intellias Михайло Пузраков відзначає високий рівень цьогорічних стартапів. Каже: обирати найкращих було дійсно непросто.
«Сьогодні є дуже багато можливостей для розвитку, навчання, нетворкінгу, переймання досвіду. Однак стартапи – це річ дуже ризикована. І успіху досягають тільки найкращі», – зазначив він.
Нагадаємо, IT Arena 2021 – вже восьма конференція, шість попередніх відбулись на стадіоні «Арена Львів». За всю історію проведення IT Arena відвідали 18192 учасника з понад 40 країн світу, 678 відомих спікерів виступили з доповідями. А у Startup Competition взяли участь 800 стартапів.