На Львівщині інспектори Держпраці оштрафували підприємців на ₴10 млн за неоформлених працівників

Від початку року склали 36 постанов про накладення штрафів

Головні новини Львова 23.08Юрій Герун, 23 серпня 2018, 19:59 2455 1

Від початку року на Львівщині за неоформлених працівників інспектори Державної служби з питань праці виписали штрафів на 10 млн грн.

Працівники головного управління Держпраці у Львівській області провели профілактичні бесіди із роботодавцями. Неофіційний співробітник – це чималий штраф для підприємця. Відтак після інформування інспектори можуть прийти вже зовсім із іншими намірами.

Працівники Держпраці періодично проводять профілактичні рейди, які чергуються з несподіваними перевірками.

Один із об'єктів – торговий центр «Форум». Перший магазин – тут, наче, все гаразд. Тут продавець запевняє, що працює офіційно, по трудовій книжці. Інспектори мають ще це перевірити. Щоправда, навіть якщо працівник оформлений неофіційно, роботодавцю поки що нічого не загрожує. Він ще має час, аби усе виправити.

«Розповідаємо по трудовому законодавству, дотримання мінімальних гарантій, чи дотримуються роботодавці, чи використовують найману працю офіційно оформлену. Будемо спілкуватись з ФОПом, проведемо з ним роз’яснювальну роботу щодо норм законодавства про працю», – пояснив головний державний інспектор Тарас Орнат.

Ще одну перевірку інспектори влаштовують у магазині телефонів, що на вул. Куліша. Продавці нервують та інколи не розуміють, що від них хочуть. Але працівники Держпраці лише інформують.

Наступна торгова точка із вживаним взуттям. За лядою – молодий чоловік. Він не є ані власником, ані найманим працівником.

«Мій тато тут із мамою. Вони заміняють один одного на половину дня. Я половину дня лише, допомагаю», – розповідає хлопець.

Батька-роботодавця юнака очікують в управлінні, аби проінструктувати. Під час інспектування на нього можуть очікувати штрафні санкції.

«Склався би протокол про адміністративне правопорушення та приймалось би рішення щодо застосування штрафу в розмірі 30 мінімальних зарплат», – пояснив головний державний інспектор Борис Веліахмедов.

Зазвичай під час рейду близько третини працівників є оформлені не за правилами. Та цього разу – більшість законослухняні.

«Шість чоловік офіційно, які працюють. Набираємо якраз людей. Навіть на вікні висить, що потрібен майстер педікюру і ще одна жіночий майстер», – каже приватний підприємець Марія, до якої завітали інспектори.

Під час одної з перевірок на невеликій швейній фабриці виявили, що 15 із 27 жінок працювали без оформлення.

«У серпні місяці вже було винесено по восьми суб’єктах господарювання фінансові санкції за даним абзацом. Це склало 1 мільйон 5 тис. 200 грн», – розповів заступник начальника управління з питань праці Андрій Материцький.

Загалом із початку року працівники ГУ Держпраці у Львівській області склали 36 постанов про накладення штрафів на загальну суму майже 10 млн грн. Порушення виявили в будівництві, торгівлі, а також охоронній та виробничій сферах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук