На Львівщині мітингувальники погрожують заблокувати всі пункти пропуску

СуспільствоНазарій Тузяк, 4 січня 20181062819
Активісти вимагають скасувати нові правила перетину кордону з товаром

Учасники акції, які в четвер, 4 січня, на кілька годин перекрили пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне», погрожують через кілька днів заблокувати всі пункти пропуску в області. Про це у коментарі «Гал-інфо» розповів один із організаторів акції Віктор Пехник.

Він уточнив, що такі дії пов'язані зі змінами до Податкового кодексу, які набули чинності з початку року. За словами Віктора Пехника, 4 січня активісти перекрили пункт «Рава-Руська – Гребенне» для того, аби начальник митниці пояснив нові правила перетину кордону із товаром.

«Спершу ми підійшли до пункту пропуску і попросили, щоб до нас вийшов начальник зміни або його заступник і пояснив положення закону про 24 години перебування у Польщі. Адже, наскільки ми розуміємо, поки не пройде доба після перетину кордону, ми навіть пляшку вина не маємо право перевезти, якщо вона коштує 50 євро», – пояснив Віктор Пехник.

Він також уточнив, що в сьогоднішній акції взяли участь близько 60 осіб. Водночас, за даними патрульної поліції Львівщини, перекриття дороги 4 січня тривало близько трьох годин – із 11:00 по 13:00.

«Нас тут близько 60 осіб, але тільки 4-5 людей запрошують поговорити на саму митницю, проте відмовляються коментувати будь-що на камеру. Якщо все ж таки ми не отримаємо бажаний результат від нашого зібрання, то плануємо разом з місцевими 10 січня перекрити усі пункти пропуску у Львівській області», – заявив Віктор Пехник.

У коментарі «Львівській газеті» він також підтвердив, що активісти не мають наміру відмовлятися від своєї акції 10 січня. Віктор Пехник зазначив, що мітингувальникам вдалося сьогодні поспілкуватися з митниками, які роз’яснити нові правила перетину кордону, однак надалі вони вимагатимуть скасувати ці зміни.

«Перша вимога вже не актуальна, ба нам роз’яснили правила, а друга – повернути старі норми, – актуальна» – додав Віктор Пехник.

Зазначимо, змінами до Податкового кодексу передбачено, що без мита в Україну можна ввозити товари в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг. Однак ці норми діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає до країни не частіше одного разу протягом 72 годин. Якщо ж норма про 72 години не буде дотримана (тобто якщо перетин кордону відбувається частіше), то без податків можна завезти лише товар на суму до 50 євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук