На Львівщині стартувала спецоперація МОЗ з вакцинації дітей від кору

За три тижні в області планують щепити майже 50 тис. дітей

Вакцини до школи медпрацівники принесли у спеціальній холодовій сумці

У понеділок, 18 лютого, на Львівщині стартувала спецоперація МОЗ з вакцинації дітей від кору. За три тижні планують щепити близько 50 тисяч школярів. У 50 школах області дітей вакцинуватимуть виїзні бригади у тимчасових кабінетах щеплень, які розгорнули у медичних кабінетах шкіл. Решта – у поліклініках і амбулаторіях сімейної медицини. В області є 45 тисяч доз вакцин. Ще 70 тисяч доз вакцин бельгійського виробництва має надійти найближчими днями.

Про це на брифінгу розповіли заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина і генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта, які спеціально приїхали до Львова, аби проконтролювати, як іде кампанія з вакцинації.

«У 50-ти школах Львівщини дітей вакцинуватимуть у тимчасових кабінетах щеплень, які розгорнули прямо у школах. Туди приходитиме лікар (сімейний лікар чи педіатр), він оглядатиме дітей перед щепленням і якщо нема протипоказань, дитину вакцинують. Решта дітей вакцинуватимуть у поліклініках чи амбулаторіях, які розташовані неподалік шкіл», - сказав Володимир Курпіта.

У понеділок журналісти разом з представниками МОЗ, представниками департаментів охорони здоров’я і освіти ЛОДА побували у двох школах, де вакцинували дітей від кору.

У Дублянській загальноосвітній школі I-III ступенів ім. Анатолія Жаловаги Жовківського району організували тимчасовий кабінет щеплень. Під кабінетом щеплень, яблуку ніде впасти. Окрім дітей, що прийшли на вакцинацію, їхніх батьків, сюди прийшли журналісти, медики з області, освітяни, представники МОЗ.

«Багато батьків сьогодні прийшли до школи, аби проконтролювати, як робитимуть щеплення їхнім дітям. А з тими учнями, батьки яких не мали змоги прийти, але дали інформовану згоду на щеплення, прийшла я. Дітей треба морально підтримати, бо вранці вони помітно хвилювалися», - розповіла ZAXID.NET класна керівниця 3 –В класу Галина Березовська.

У Дублянській загальноосвітній школі I-III ступенів ім. Анатолія Жаловаги 35% школярів не мають щеплення від кору

За словами директорки школи Оксани Мирон, у школі навчається 850 дітей, 35% з них не мають щеплення. Торік понад 100 школярів перехворіли кором. У понеділок, 18 лютого, планували щепити близько 20 школярів. Батьки дали інформовану згоду. До школи прийшов сімейний лікар з Дублянськох міської лікарні, який оглядав дітей і після його дозволу медсестра робила щеплення. У кількох школярів була підвищена температура, тож для них щеплення відтермінували.

«Ми пропустили щеплення від кору згідно з календарем щеплень, бо тоді не було вакцин. Моя донька навчається у третьому класі, вона дуже важко перенесла захворювання на кір. Зараз донька одужала і ми прийшли запитати у лікарів, чи можна нам щепитися, бо ця вакцина, крім кору, захищає і від інших захворювань», - каже мати дівчинки Наталія Терлецька.

«Ті, хто перехворів на кір, можуть щепитися, бо вакцина КПК захищає від кору, паротиту і краснухи, що також є важкими захворюваннями», - повідомила Ольга Стефанишина.

Невдовзі Наталія Терлецька повідомила, що її доньці зробили щеплення.

У понеділок щепили школярів і у с. Давидів Пустомитівського району, але їх вакцинували у кабінеті щеплень амбулаторії.

«Планували у понеділок, 18 лютого, щепити 55 школярів. Але 17 з них вакцинувалися ще у суботу. Деякі школярі захворіли на вірусні інфекції, тож щеплення їм перенесли. Реально сьогодні будуть вакцинуватися 14 учнів», - повідомила ZAXID.NET головна лікарка амбулаторії сімейної медицини Ірина Гнатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук