На навчаннях «Rapid Trident» українські прикордонники зійшлись в бою із румунами
Українські прикордонники помірялись силами із румунськими бійцями. Зійшлися на полігоні під час міжнародних військових навчань «Rapid Trident-2019». На Львівщині вони тривають другий тиждень.
Війська західного сусіда за легендою вторглись через кордон. Нашим бійцям довелось відбивати агресію. Дійшло навіть до рукопашного бою. На горизонті Яворівського полігону простягається ділянка недоторканої української землі. Прикордонники третю добу утримують рідне пограниччя. Усе це в межах масштабних міжнародних навчань «Rapid Triden-2019». Ситуація на лінії розмежування напружена. Ворог провокує і дразнить.
«Підслуховували як ймовірний наш противник переміщає на нашу думку озброєння, техніку поблизу державного кордону, доповідали і відпрацювали. Зараз чекаємо провокації різного плану. Для того, щоб відбити ворога, в нас є і БТР, і броньована техніка типу "Козак", і групова зброя типу КПВТ, протитанкові засоби, засоби ПВО. Так що можемо трошки покусатись», – розповідає полковник прикордонної служби Анатолій Дорошець.
Зі штабу проводять аеророзвідку, позиції та техніка напоготові. Прикордонна комендатура швидкого реагування із Сум – добре навчена. Бійці приїхали прямісінько з кордону із справжнім агресором. Тому проблем з мотивацією немає.
«Протягом всіх років ми спостерігали накопичення зброї та техніки, персоналу, який збирався на кордоні з російського боку. Ймовірність дуже велика, це дуже небезпечний напрямок», – каже прикордонник Сергій Вєтров.
Несподівано починається артилерійський обстріл українських позицій. Сигнальна ракета свідчить – ворог посмів перетнути кордон. Усі сили підняли по тривозі і займають бойові позиції. Ворожа піхота під прикриттям бронетехніки суне на українські позиції. Їй назустріч виїздить українська броня. Ворог ховається у зеленку. І несподівано хащами пробирається впритул до табору.
«Противник застосував нестандартну техніку: їхній підрозділ ДРГ зайшов до базового табору, таким чином частина підрозділу вимушено переміщена до базового табору, де наявними силами було витіснено противника і знищення на підході», – пояснює начальник відділу зв'язку Сумської прикордонної застави Сергій Гриценко.
Румунськими бійцями керує смілива жінка командирка взводу. На кожному воїні, з обох сторін, система імітації вогню Майлс. Набої хоча й холості, та прилади чітко фіксують, хто поранений, а хто ліквідований. Зав'язується ближня перестрілка, в якій ініціативу перехоплює почергово кожна зі сторін. Коли боєприпаси майже закінчуються, ледь не доходить до штикової.
«Я був готовий іти в рукопашну атаку на румунів», – ділиться враженнями прикордонник Денис.
Все ж до приходу підкріплення кордон вдалось вберегти. Україно-румунське протистояння завершується дружнім перемир'ям. Переможців визначатимуть інструктори, які стежили за змаганнями.