На реставрацію одного з найдавніших храмів Львова з міського бюджету виділили ₴900 тис.
Реставраційно-ремонтні роботи у церкві св. Параскеви П’ятниці планують розпочати у квітні
На реставраційно-ремонтні роботи у церкві св. Параскеви П’ятниці з міського бюджету Львова виділили 900 тис. грн. Як повідомили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, цього року будуть продовжені та завершені ремонтно-реставраційні роботи в церкві св. Параскеви П’ятниці, що розташована на вул. Б. Хмельницького, 77.
«Це перехідний об’єкт з минулого року. Цього року ремонтні роботи тут буде завершено. Роботи розпочнуть, коли буде тепло. Оскільки у храмі св. Параскеви П’ятниці проводять роботи по каменю, тому температура має бути стабільна: і вдень, і вночі понад 5-10 градусів тепла. Тому раніше квітня роботи не розпочнемо», – розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.
Роботи у храмі проводили в три етапи.
«Перший етап ми вже здійснили. Це перекриття даху міддю: ми зробили це своїми силами. Наразі дах не тече. Другий етап – недавно закінчили гідроізоляцію. Третій етап – реставрація каменю, бо він має властивість відлущуватись. Маємо це зробити, а також обробити цеглу, щоб зберегти її у первісному стані», – розповів о. Ігор Малетич, настоятель храму св. Параскеви П’ятниці УПЦ КП.
За його словами, поки що роботи проводитимуть ззовні. Проте також у планах – реставрація всередині храму.
Довідка
Православна Церква Святої Параскеви П’ятниці, XVII ст. розташована на вул. Богдана Хмельницького, 77 – архітектурна пам’ятка давнього Львова, у якій поєднуються стилі українського, молдавського та західноєвропейського зодчества.
Церква – одна з найстаріших у Львові і була збудована ще за княжих часів. Нинішнього вигляду святиня набула у середині XVII ст., коли була відбудована на кошти союзника і свата гетьмана Богдана Хмельницького молдавського господаря Василя Лупула. Церква до сьогодні зберегла свій первісний вигляд храму-твердині. У стильових особливостях храму перегукуються готика і бароко.
Церква була найбагатшою серед храмів львівського передмістя: при ній знаходилися шпиталь братства, цвинтар, школа і резиденція священика. Церква Параскеви має добре збережений інтер’єр. В ньому є найвизначніша пам’ятка давньоукраїнського мистецтва – іконостас, створений талановитими львівськими майстрами початку XVII ст.
До слова, цьогоріч у Львові також реставруватимуть унікальну сакральну споруду – храм Святої Трійці, що на вул. Тершаковців. У березні розпочнуть капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, що ведуть до церкви Марії Сніжної – одного з найдавніших храмів міста. У гарнізонному храмі Св. Петра і Павла, що розташований в центрі Львова на вул. Театральній, розпочали новий етап відновлення стінопису. А на реставрацію Собору святого Юра у Львові уряд виділив 20 млн грн.