На Тернопільщині виникли протести через чутки про евакуацію українців з Китаю
Чутки про те, що евакуйованих з Китаю повезуть у санаторій «Медобори», з’явилися напередодні
Громада села Микулинці у Тернопільській області у вівторок, 18 лютого, вийшла на протест після того, як напередодні в місцевих ЗМІ з’явилася інформація про те, що у розташований в цьому селі санаторій «Медобори» поселять на карантин евакуйованих людей з охопленого коронавірусом китайського міста Ухань.
Як повідомляє ІНТБ, мешканці села не розуміють, чому вони про це дізнаються в останню чергу. Люди переконують, що у «Медоборах» немає необхідного медичного обладнання для боротьби зі смертельним вірусом. Відтак протестувальники вважають, що вони та їхні сім’ї – у зоні ризику. При цьому люди ігнорують той факт, що на карантин поселять лише людей без симптомів коронавірусу чи ГРВІ.
Крім того, у селі Конопківка, яке межує із санаторієм, мешканці вночі встановили блокпости і чергують біля них постійно.
Як пише видання «20 хвилин», офіційної інформації про можливе завезення на Тернопільщину евакуйованих з Китаю людей немає. Ані у поліції, яка має цілодобово охороняти евакуйованих, ані в обласній державній адміністрації не знають про це. Однак в Тернопільській ОДА повідомили, що санаторій для заселення евакуйованих шукають у кожній області.
Нагадаємо, що раніше з’явилася непідтверджена інформація про те, що евакуйованих з Китаю людей поселять у санаторії в селищі Шкло на Львівщині. Після появи такої інформації місцеві жителі вийшли на протест, хоча обласна влада 16 лютого цю інформацію тоді спростувала.
Однак у понеділок, 17 лютого, екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив, що евакуйованих таки поселять на Львівщині. Він також закликав писати запити до Міністерства охорони здоров’я, щоб цю інформацію не втаємничували.
Зазначимо, що МОЗ засекретило інформацію про місця перебування на карантині евакуйованих з Уханя людей, побоюючись паніки місцевих жителів, тоді як у інших країнах, зокрема – у США, Франції та Німеччині, цю інформацію влада не засекречує. Натомість відомо, що в Україні буде два таких місця: одне основне, а інше – резервне.
Літак з евакуйованими з Китаю українцями, аргентинцями, росіянами й білорусами прилетить в Україну 20 лютого.