Науковці пояснили причину аномального нашестя комарів на Львівщині
Надто волога весна призвела до надмірної кількості комарів
У Львові та на Львівщині уже другий тиждень спостерігають аномально багато комарів. Найчастіше вони збираються зграями біля стоячих водойм та надокучають як людям, так і тваринам. Гіперактивність цих кровопивць науковці пов'язують із надміром опадів цього року, зокрема наприкінці весни. Якщо спека триватиме, на піку свого існування сезонні комахи будуть через тиждень-два.
«Через дощі, а відтак – підтоплення околиць міста, збільшилась площа, на якій розвиваються личинки. Різке підвищення температури, яке спостерігаємо зараз, ще більше посприяло цьому процесу. Тому маємо цьогоріч таку масштабну популяцію комарів», – пояснює доцент кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка Ігор Хамар.
Сотні комарів щодня витають і над озерцем у Стрийському парку. Комах на собі відчула й студентка Марічка Куцик, яка любить тут гуляти. Дівчина розповідає: «Десь днів зо три тому комарі обжерли мої ноги й руки. Від цього свербить усе тіло, відчуття не найприємніші».
Страждають від комарів не лише люди, але й тварини. Поні Меланія та Анфіса, які проживають у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, через комах не можуть спокійно пастися. Комарі сідають їм біля очей, на живіт і ноги.
«Ми не обрізаємо їм хвостики, адже за їхньою допомогою тварини обганяють комарів. Ще обприскуємо шерсть коників спреями», – каже конюх Олександр Токарський.
Медики застерігають: якщо вас укусив комар, не розчухуйте рану, аби не занести інфекцію. Місце укусу варто обробити спиртовим розчином, а перед виходом на природу – скористатись засобом проти комарів. Його треба розпилювати по всіх відкритих ділянках тіла кожні 4 години.
Нагадаємо, раніше ZAXID.NET опублікував тест, де зібрав основні поради та народні лайфхаки боротьби з комарами.