Навіщо сімейні лікарі «маскують» кір під ГРВІ?
Суспільство

Навіщо сімейні лікарі «маскують» кір під ГРВІ?

За фальсифікацію діагнозу лікаря можуть звільнити

Олександра Баландюх, 14 грудня 2018 3786 1
фото умовне

У медичній спільноті Львівщини назріває скандал. Батьки у соцмережах звинувачують сімейних лікарів Львова і області у свідомій фальсифікації діагнозів. У медичних карточках дітей, хворих на кір, кашлюк та інші серйозні захворювання, вони часто вказують абсолютно інші діагнози, найчастіше ГРВІ. Навіщо? Аби позбутися зайвих клопотів.

Така інформація випливла на поверхню з переписки батьків у групі «Батьківська рада Львівщини» і її підхопили та розповсюдили як місцеві, так і всеукраїнські ЗМІ.

«Як пояснив лікар, якщо напише, що це кір, то потрібно буде робити щеплення всьому під’їзду. Теж саме було, коли була скарлатина, написали «запалення дихальних шляхів». Бажання, щоб у картці записали правильний діагноз проігнорували», – пише львів'янка Христина Грінда.

«Як мені лікар пояснив, пишу «не кір», бо цей діагноз вимагає подачі інформації в інфекційну, перевірка оточення (школа, сусіди, гуртки) - купа папірців і суматохи», – стверджує інша льв'янка Катерина Терлецька.

Варто зауважити, що Львівщина наразі лідирує в Україні за кількістю хворих на кір. Зараз лікарі щодня фіксують в області сотню і більше випадків кору. Станом на 5 грудня, за даними львівського обласного лабораторного центру, на Львівщині з початку року захворіли на кір за первинними діагнозами понад 10 тис. людей - 7361 дітей і 2871 дорослих.

Навіщо сімейний лікар записує у медичній карточці фальсифікований діагноз? Як діяти у таких випадках батькам? Яке покарання чекає на лікаря за внесення у медичну карточку пацієнта неправдивих даних?

За відповідями на ці запитання ZAXID.NET звернувся до начальника міського управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба.

«Аналізуючи статистику зі захворювання на кір у м. Львові, я аж ніяк не можу погодитися з тим, що у нас є системна фальсифікація діагнозів. Судіть самі. За 13 днів грудня лікарі поставили 342 первинні діагнози – кір. У листопаді первинних діагнозів кір було 865, а підтвердилося – 478. Загалом за 11 місяців цього року (станом на 1 грудня) у Львові було поставлено 3350 первинних діагнозів – кір, а підтвердилося лише – 2470. Тобто, лікарі частіше підозрюють захворювання на кір, ніж це є насправді, – каже Володимир Зуб. – Батьки кажуть, що замість кору пишуть діагноз ГРВІ. Минулого тижня у місті було зафіксовано 2667 випадків ГРВІ, торік за аналогічний період – 4004. Тобто, зростання кількості випадків ГРВІ також нема».

Утім, якщо лікар відмовляється в медичній карточці дитини записати реальний діагноз, Володимир Зуб радить батькам відразу звертатися до головного лікаря і наполягати на тому, аби лікар записусав той діагноз, який є насправді.

За фальсифікацію діагнозу керівник медичного закладу, за словами начальника міського управління охорони здоров’я, може застосувати до лікаря заходи дисциплінарного стягнення – догану і звільнення. Якщо буде доведено, що лікар свідомо написав недостовірний діагноз, його можуть звільнити з роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук