Негласні побори в закладах освіти обходяться батькам до тисячі гривень на рік

23 грудня 2011186510
Негласні побори в закладах освіти обходяться батькам до тисячі гривень на рік
фото zz.te.ua
Дитсадок

Негласні побори в освіті обходяться батькам у 800 гривень на рік за дошкільнятка і тисячу гривень – за школяра, підрахували журналісти ток-шоу «Відверта розмова», що на Телеканалі 24.

За їх словами, до того, що навчальні заклади міцно залізли у кишені батькам, останні вже настільки звикли, що майже не обурюються на безкінечні прохання про допомогу.

«Ну доводиться трошки помагати, але то твоє власне бажання», - каже мама шестикласника.

«Ну звичайно, що помагаєм. Треба ж туалетний папір, мило, зошити закупляли такі, що треба, не звичайні, а там з прописами всякими. Ну як завжди», - додала мама другокласниці.

Однак  сумами допомоги ділитися наважується далеко не кожен, мовляв «це не коректне питання».

Проте один з батьків, що водить дитину  в садок таки розповів про випадки поборів у дитзакладі.

«Кожен тиждень на щось здаємо. І на цирк, і на якесь прибирання. На всякі ремонти, все що завгодно. Інколи йде по 10, 20, 100, а іноді й усі 600 гривень віддаємо», - зазначив він.

Опитавши з десяток батьків, журналісти підсумували, що садочок обходиться щонайменше у 800 гривень на рік. Щомісяця по 20-40 гривень – на миючі засоби, раз на півріччя – 100-200 гривень у фонд дитустанови, на її ремонт – ще 300-500 гривень на рік. Подарунки вихователям – це 100-200 гривень на рік. Влаштування дитини в садок коштує тисячу або й півтори тисячі гривень. Це вже офіційний благодійний внесок, без якого, одначе, ніяк, кажуть журналісти.

Школярі обходяться ще дорожче – щонайменше тисячу гривень на рік. На кожне свято – по 20-50 гривень на подарунки вчителям,  від 300 до 500 гривень – раз на півріччя на ремонт класу чи школи. Крім того, нерідко є і спецфонд навчального закладу, внесок у який – 100-200 гривень на рік за кожну дитину. З кишень батьків зазвичай платять і шкільній охороні. Це 50-100 гривень на рік. Практикується, й щоб батьки купували дітям зошити з логотипами навчальних закладів, а це – до 100 гривень на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 10

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Володимир Львів 23 грудня 2011, 16:42

  найгірше, що є в цім хабарівськім краю, те що де-які захланні "педагоги" калічать психіку дітей в погоні за подарунками та грошима. Пресують тих дітей, батьки яких не платять і не носять, не ходять на платні додаткові заняття і т.д. Директори шкіл таких покривають, тримають пенсіонерів до їх смерті у школі. Якась суцільна вакханалія. Народ зовсім засліпило наживою. Добром таке не закінчиться, не сумніваюся в тім !!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 23 грудня 2011, 14:18

  вхід у дрогобицьку школу17 1 вересня кожен уень несе коробку цукерок для вчительки . вчителька заявляє прямо мітли не требе несіть цукерки . день народження в дитини в серпні значить для вчительки подарунок треба нести в вересні . і тд . викладач 3 класу прізвище не називаю . батьківський коміте з вчетлькою на руку через них замовляє собі подарунки на всі свята які тільки можуть бути . навіть на менини батька .Якщо такого немає значить я ОЛЕНЬ

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 23 грудня 2011, 11:05

  В США,є платні і неплатні школи.Як в платних так і в неплатних збирають гроші на витребеньки школи!Неплатна школа-при вступі дитини до школи даєш в фонд школи певну суму коштів,яка ,щороку,в залежності від розташування школи,мерії,в якій знаходиться школа,сума може коливатися від 45до 120доларів як разовий внесок до школи.Просять принести,раз на рік,мило для рук,паперові полотенця,серветки для носа,олівці,ручки,зошити,все,що може придатися дитині попри навчання,це може скласти50доларів на рік.Ніяких збирань на подарунки дітям,чи вчителям,чи на потребу школи.Подарунки вчителям-це ваш особистий клопіт.Хочете-то даєте,але вчитель побоїться від вас отримати подарок,бо може мети потім клопіт в дирекції школи,або з батьками інших дітей.В приватній майже те саме,плюс щомісячна оплата-400-600доларів за навчання.Коли в школі вчаться двоє дітей з однієї сім,ї сума оплати за навчання зменшується,тоб то не платить сім,я 400+400,а 500 за двох.Більш ніяких грошей до школи,хіба що купування костюмів на Хелловін.Гуртки музики ,спорту,малювання,танців-це бажання батьків і оплата окрема,але невелика.Тепер порівняйте з українськими виплатами,та зарплатою.Середній американець отримує -2500-3000доларів зарплати на місяць,ціни на продукти,одяг-нижчі ніж в Україні,обслуговування-трохи дорожче.Наприклад,легше викинути тулі на сміття ніж прибивати нові набойки.Туфлі можна купити за 10дол.,а набойки потягнут -12дол.,чоботи коштують 35дол,а блискавку нову вставити 40дол.Ш.о місяця американець платить медичну страховку 100-120дол.,але коли потрапляє до лікарні-то отримує допомогу в повному обсязі безоплатно.Американець радо віддасть 100доларів на медицину,хоч мріє ніколи не хворіти.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук