Нобелівський лауреат вважає напад на Charlie Hebdo спробою вбити надію на мир у Європі

КультураДарина Цвях, 12 січня 2015680

Турецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури, Орхан Памук вважає, що напад на редакцію часопису Charlie Hebdo може зруйнувати мирне співіснування мусульман та християн у Європі.

Напад на редакцію Charlie Hebdo – «удар по тих людях, які, як і я, вважають, що мусульмани можуть мирно жити в Європі пліч-о-пліч з християнами», пише на шпальтах The Times Памук. Цей напад - спроба вбити надію на подібне співіснування, вважає він.
У країнах, де свобода слова під загрозою, є потужна традиція сатиричних журналів. У Туреччині такі журнали завжди знаходяться під тиском, пише Памук. За його словами, зараз у Туреччині багато хто поділяє обурення і збентеженість французів.

«Свободу слова зобов'язані відстоювати не тільки письменники. Це обов'язок всіх нас: обов'язок повідомляти світу про нашу культуру і про світи, в яких ми живемо. Ми повинні піднятися і відстояти свободу слова, всупереч усьому», - вважає Орхан Памук.

«Я впевнений, що Європа не попадеться в пастку - не скерує свій гнів на всіх мусульман відразу. Сподіваюся, що ескалації цих жорстоких атак не буде, але побоююся, що ескалація відбудеться», - так письменник завершує свою статтю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук