Новообраний голова Миколаївської ОДА виявився неграмотним

Новообраний голова Миколаївської ОДА виявився неграмотним
Новопризначений голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко переміг у конкурсі, незважаючи на помилки у презентації

Переможець конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної держадміністрації, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Савченко у своїй письмовій презентації на конкурсі припустився численних помилок. При цьому він склав тест із 40 запитань за дуже короткий час – всього за шість хвилин, тобто щонайменше у п’ять разів швидше за найближчого конкурента. Про це повідомили журналісти програми «Схеми», спільного проекту «Радіо Свобода» і телеканалу «UA:Перший».

На кожній сторінці презентації Олексія Савченка, підготовленої під час роботи над ситуативним завданням, можна помітити десятки помилок у словах. У його роботі – численні одруківки, невідповідність у відмінках, а інколи і незрозумілі мовні звороти. Наприклад, «диячу освиту» замість «дитячу освіту» або «навидь ликів» замість, очевидно, «навіть ліків». Є вислови, коли не одразу можна зрозуміти, що мав на увазі кандидат-переможець. Наприклад, «підрамка селу», «пітоні води», «дующего институту праці».

Фото: Кандидат на голову Миколаївської облдержадміністрації, який склав тест за 6 хвилин, у своїй презентації зробив десятки помилок і одруківок

Як заявив експерт платформи «Реанімаційний пакет реформ» Микола Виговський, вільне володіння українською мовою – це необхідна вимога для очільника обласної державної адміністрації, посада якого належить до державної служби категорії «А».

Попри те, що презентацію демонстрували на екрані перед Комісією з питань вищого корпусу державної служби, яка і мала оцінювати роботу та виступ, на співбесіді жоден із членів комісії не звернув уваги на численні граматичні помилки у презентації кандидата і не поставив жодного запитання щодо якості написання роботи.

Олексій Савченко пояснив таку кількість помилок у своїй презентації так: «Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну розуміючи, те, що треба щось здавати, да, а те, що я написав не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився», – зазначив Савченко.

Інший етап конкурсу – письмове тестування – Олексію Савченку вдалося скласти за дуже короткий час – 6 хвилин і 4 секунди. Для порівняння, Артем Ващиленко, який посів друге місце на конкурсі на посаду голови Миколаївської ОДА, витратив на тестування 32 хвилини. Усього в тестах було 40 запитань, на 34 з яких Олексій Савченко, відповідно до результатів, дав правильну відповідь.

Це значить, що в середньому за 9 секунд переможець конкурсу мав прочитати і вирішити одне тестове завдання, до якого додавалося ще чотири варіанти відповіді на вибір.

Під час тестування кандидатів на посаду очільника голови Миколаївської облдержадміністрації, приміщенням, де проводиться конкурс, пікетували активісти з Миколаєва, які підозрювали, що переможець визначений наперед.

«Нам тижнів ще два чи три тому було відомо вже… В засобах масової інформації розповсюджувалося прізвище Савченка Олексія, який… Вже вирішено питання про призначення його на цю посаду, але яким же чином тоді проходить конкурс?» – зазначив активіст із Миколаєва Ігор Блошко.

За день до цього миколаївське видання «Новости-N», посилаючись на джерела в Адміністрації президента, написало, що депутат «Савченко буде керівником області з вірогідністю у 90%».

Олексію Савченку вдалося за шість хвилин і чотири секунди відповісти правильно на 34 запитання із 40. Він переміг у конкурсі з великим відривам – набрав 14,88 бала, тоді як його найближчий опонент Артем Ващиленко 11,35 бала.

Фото: Нардеп від БПП Олексій Савченко радіє, що переміг у конкурсі на посаду голови Миколаївської облдержадміністрації

Найвищі бали Олексій Савченко отримав від таких членів комісії: представниці президента Наталії Анненкової, очільника Національного агентства з питань державної служби Костянтина Ващенка, голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак, голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України Артема Янчука, і від представниці Профспілки працівників державних установ України Тетяни Нікітіної.

Після визначення переможця комісією 6 жовтня президент України Петро Порошенко призначив своїм указом Олексія Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з терміном випробування три місяці.

Зазначимо, закон «Про державну службу» набув чинності 1 травня 2016 року. Тепер в Україні державних службовців категорії «А» не призначають, їх обирає на конкурсі новостворена Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Потім, після узгодження з Кабміном, указ про призначення переможця конкурсу на посаду має підписати президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук