NYT з'ясувала причини компенсації Тимошенко $5,5 млн за політичні репресії

Компенсацію Юлії Тимошенко виплатила американська юридична фірма, чий звіт допоміг в її ув'язненні

СуспільствоАнна Журба, 11 травня70262
NYT з'ясувала причини компенсації Тимошенко $5,5 млн за політичні репресії
фото «Фокуса»
Про отримання Тимошенко багатомільйонної компенсації з США українські ЗМІ повідомили 4 травня

Американська газета The New York Times 10 травня опублікувала деталі, які їй вдалося з’ясувати про отримання лідеркою партії «Батьківщина», народною депутаткою Юлією Тимошенко 5,5 млн доларів США. Вона задекларувала їх як «компенсацію шкоди, заподіяної їй політичними репресіями 2011-2014 років, яку отримано в США на стадії досудового розслідування».

Згідно з інформацією видання, гроші їй виплатила американська юридична компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, яку Тимошенко звинувачувала в написанні у першій половині 2010-х років звіту, що полегшив тодішній українській владі Януковича її переслідування.

Як повідомили джерела The New York Times, які знайомі з обставинами досудового врегулювання справи, загалом фірма Skadden виплатила, як мінімум, 11 млн доларів США, аби уникнути судового позову. Іншу половину суми отримав народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, який у ті часи захищав Тимошенко в суді. Він скаржився, що тодішня влада ставилася до нього несправедливо. Власенко задекларував ці гроші у 2019 та 2020 роках як «іноземний дохід».

В інтерв’ю The New York Times у 2018 році Юлія Тимошенко говорила, що їй «було дуже боляче» дізнатися про звіт Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, яка, за її словами, відмивала репутацію Віктора Януковича і його прибічників. Ця фірма з 2012 року представляла інтереси його влади, а звіт мав на меті довести законність переслідувань Тимошенко. За інформацією джерел The New York Times, після цього інтерв’ю Тимошенко разом з Власенком найняла Reid, Collins, Tsai LLP, аби дослідити перспективи позову проти Skadden.

Як зазначає The New York Times, фірма раніше публічно захищала цей свій звіт і наголошувала, що він був незалежним і не виправдовував порушень з боку влади Януковича. Зокрема, за даними звіту деякі права Тимошенко під час суду над нею порушили, але винесений їй вирок підтверджувався наявними у справі доказами. Згідно зі звітом, у обвинуваченні Тимошенко не знайшли ознак політичної вмотивованості.

У той же час Skadden у 2019 році заплатила Мін’юсту США 4,6 млн доларів, аби врегулювати розслідування щодо того, чи порушила фірма, працюючи на Януковича, закони про іноземне лобіювання.

The New York Times зазначає, що фірма Skadden не відповіла на низку запитів про коментар щодо цієї справи, як і Власенко, Тимошенко та Reid, Collins, Tsai LLP.

Додамо, що про отримання Тимошенко майже 150 млн грн (понад 5,5 млн доларів) компенсації українські ЗМІ повідомили 4 травня. Джерелом коштів у декларації вона вказала юридичну фірму Reid, Collins, Tsai LLP. Сама Тимошенко того ж дня підтвердила цю інформацію на Facebook, проте зазначила, що «інших подробиць не буде через законодавче регулювання у США щодо юридичних обмежень у справі».

Нагадаємо, що Юлію Тимошенко ув’язнили у 2011 році за часів президентства Януковича за перевищення влади під час укладання газових контрактів з Росією у 2009 році. Країни ЄС, уряди США та Росії, ООН, ПАРЄ, ОБСЄ критикували переслідування Тимошенко та засуджував його як політично вмотивоване. Її звільнили в лютому 2014 року після втечі Януковича з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук