Оксана Білозір незаконно зводить багатоповерхівку в історичному районі Києва, – ЗМІ

Будівництво триває без низки обов'язкових дозвільних документів

Оксана Білозір незаконно зводить багатоповерхівку в історичному районі Києва, – ЗМІ
фото УНІАН
Оксана Білозір

У Києві на вул. Мирній, 2/1 на ділянці, яка належить народній депутатці Оксані Білозір, з порушеннями законодавства зводять багатоповерховий житловий будинок. Серед засновників організації, що замовила будівельні роботи, є її син та колишня помічниця. Про це інформує сайт «Наші гроші».

Оксана Білозір отримала ділянку 0,08 га на вул. Мирній, 2/1 у приватну власність 2004 року для будівництва житлового будинку. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із села Біла Церква Закарпатської області.

Відповідно до Генплану, ділянка належить до території житлової садибної забудови. Це означає, що тут можна будувати приватні будинки не вище ніж 3-4 поверхи. Саме об’єкт з гранично допустимою висотою не більше від чотирьох поверхів Департамент містобудування і архітектури КМДА погодив Білозір і Владу у грудні 2016-го.

Разом з тим на вказаній ділянці вже зведено шість поверхів, а загалом заплановано – дев’ять.

Остаточну гранично допустиму висоту будівлі мало визначити Міністерство культури у висновках історико-містобудівного обґрунтування (ІМО). Втім, відомо, що наприкінці грудня 2018 року Мінкульт відмовив Івану Владу у погодженні ІМО по забудові на вул. Мирній, 2/1.

«Наші гроші» вказують, що ділянка розташована в Центральному історичному ареалі м. Києва та входить в межі історико-культурних заповідників і зон охорони пам’яток історії та культури столиці.

Також відомо, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва у липні 2018 року зареєстрував подане замовником будівництва (ОК «ЖБК «Зелений замок», з яким Іван Влад уклав кооперативну угоду) повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Однак, вже за кілька місяців – у вересні 2018 року – Департамент своїм наказом це повідомлення скасував. Відтак, наразі у забудовника немає документа, який посвідчує право на проведення будівництва, яке триває.

Варто зауважити, що повідомлення про початок виконання будівельних робіт подається для об’єктів класу наслідків ССІ, тобто для житлових будівників до 4-х поверхів. Для будинків від 4-х поверхів вже потрібно отримувати дозвіл на будівництво з обов’язковою експертизою проекту.

Також, попри вимоги закону «Про регулювання містобудівної діяльності», на будівельному майданчику на вул. Мирній, 2/1 відсутній стенд із зазначенням документа, який дає право на виконання будівельних робіт, класу наслідків об’єкта, замовника і підрядника.

Будинок, який зводять на ділянці Білозір, близька до неї компанія, фото «Наші гроші»

Засновниками замовника будівництва ОК Житлово-будівельний кооператив «Зелений замок» є син Оксани Білозір Ярослав Недзельський та колишня помічниця депутатки (у 2007-2008 рр.) Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад і Йозеф Москович.

Згідно з даними сайту ДАБІ, підрядником робіт є ТОВ «ВР Білд», засновниками якого є Іван Влад і ТОВ «ВР Партнер».

Влад і Москович разом є співзасновниками ще трьох кооперативів – «Пріма Естейт», «Прем’єр Крістал» і «Ексон Прем’єр Шулявська».

Оксана Білозір колись була міністеркою культури, а нині є народною депутаткою та кумою чинного президента України Петра Порошенка.

До слова, нещодавно син співачки, народної депутатки та колишньої міністерки культури Оксани Білозір та композитора Ігоря Білозора Андрій став виконувачем обов'язків генерального директора національної акціонерної компанії «Украгролізінг».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук