Опоненти асоціації Україна-ЄС в Нідерландах відпрацьовують російські тези, – Кулеба

СвітЮлія Поліковська, 5 квітня 20160

Нідерландців активно переконували голосувати на референдумі проти Угоди про асоціацію з Україною за допомогою російських тез і конспірологічних теорій. Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Я завжди стримано ставився до коментування російської участі (при підготовці до референдуму), але провівши тиждень в Нідерландах і поспілкувавшись там з багатьма людьми, послухавши дебати, можна вже не мовчати і чесно сказати, що 80% аргументів, які використовують наші опоненти – це copypaste російських аргументів проти Угоди про асоціацію», – сказав Кулеба.

За його словами, ці тези не просто співпадають, а відбувається «чітке відпрацьовування російських тез».

«У нас немає доказів фінансування цих організацій (які проводять агітацію), тому я не буду на цьому спекулювати. Хоча і протилежне не доведено. Але те, що вони працюють абсолютно по російських тезах, – це категорично так», – додав дипломат.

Крім цього аін зазначив, що опосередковано про російський вплив може свідчити і те, що вперше під посольством України в Гаазі відбувся мітинг, проведений «Новою комуністичною партією Нідерландів». Також одним з головних спікерів антиукраїнської кампанії є член Соцпартії Нідерландів. «Тобто це той лівий фронт, який симпатизує російським аргументам в силу різних причин історичного та сучасного характеру», - зазначив Кулеба.

За його словами, опоненти також спекулюють на тому, що в разі позитивного голосування Нідерланди «будуть змушені підтримувати зовнішню політику України і брати участь у війні проти Росії на сході України в тій чи іншій формі».

Представник МЗС зазначив, що є і конспірологічні теорії, поширювані противниками асоціації. «Абсолютно серйозно наводиться аргумент про те, що Вікторія Нуланд (помічник держсекретаря США) не даремно відповідає за українське питання в Держдепі, а тому, що її чоловік був «архітектором війни в Іраку», і тому саме Нуланд поставили на цю посаду – щоб її чоловік перетворив Україну на другий Ірак», – розповів Кулеба.

Нагадаємо, консульативний референдум в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбудеться 6 квітня 2016 року.

Посол з особливих доручень Дмитро Кулеба заявив, що незважаючи на те, що голосування відбудеться 6 квітня, остаточні результати будуть оголошені 12 квітня, після аналізу всіх скарг і касацій.

«Тому не треба 6-го ввечері або 7-го вранці посипати голову попелом, що все пропало і угоду про асоціацію вбили в Нідерландах. Це не буде кінцем. Рухаємося далі і чекаємо висновку уряду Королівства Нідерландів», - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук