Партії регіонів порадили не перетворюватись в КПРС
Сьогодні правляча партія має усвідомити найважливіше: не перетворіться в КПРС, вона саме тому і вмерла, що в неї не було ніякого оновлення, вона тому і вмерла, що законсервувала і себе і державу. Про це сьогодні, 3 липня, в ефірі передачі «Шустер Live» заявив лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, коментуючи проект закону про вибори до місцевих рад.
«Якщо приймається закон, який запропонований Партією регіонів і який має тільки одну мету – відсікти всі нові партії. В першу чергу мою. Вони чудово знали про те, що в мене молода партія. Вони чудово знали, що з 700 зареєстрованих організацій тільки 19 мають право взяти участь у виборчому процесі. Вони приймають норму про 365 днів, вони приймають норму за якою всі виборчі комісії контролюються тими партіями, які представлені у парламенті. Їх буде контролювати Партія регіонів і ті сателіти, які прибились до Партії регіонів. Сьогодні правляча партія має усвідомити найважливіше: не перетворіться в КПРС, вона саме тому і вмерла, що в неї не було ніякого оновлення, вона тому і вмерла, що законсервувала і себе і державу», - зазначив Арсеній Яценюк.
Водночас політик пообіцяв, що «цей закон в цій редакцій не пройде» і окреслив подальшу схему дій: «Є декілька варіантів розвитку подій: перший - ті, хто внесли цей законопроект, усвідомлюючи, що він неконституційний і абсурдний для розвитку країни, самі змінять ці положення. Друге - якщо цей законопроект пройде – це потягне за собою звернення до Конституційного суду. Не можуть розповсюджуватись норми закону і мати зворотну силу. І останнє, за будь-яких обставин знайдеться модель для участі у виборах», - зазначив Арсеній Яценюк.
Нагадаємо, що 1 липня, Верховна Рада ухвалила за основу проект закону про вибори місцевих рад від Партії регіонів.
Нагадаємо, що 1 липня, ВРУ підтримала проект постанови №6592 "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2010 року (31 жовтня 2010 року)".