ПАРЄ готується зняти залишки санкційного тиску з Росії
Раніше росіяни у ПАРЄ вимагали підтвердити їхні повноваження, бо інакше вони пригрозили не приступити до роботи
Вночі середи, 26 червня, профільні комітети Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), які розглядали питання повноважень російської делегації, ухвалили рекомендацію підтвердити їх навіть без мінімальних санкцій, що лишалися дозволені після понеділкового рішення асамблеї, повідомила «Європейська правда».
Моніторинговий комітет ПАРЄ, який розглядав питання порушень принципів Ради Європи з боку РФ та членів російської делегації, не знайшов підстав для того, щоби пропонувати асамблеї накладати на росіян будь-які обмеження.
Крім того, регламентний комітет, який розбирався із присутністю у складі російської делегації депутатів, які голосували за анексію Криму, а також тих, котрі були обрані із урахуванням голосів кримчан, взагалі відмовився від доповіді.
«За цих обставин повноваження депутатів від РФ майже гарантовано будуть підтверджені навіть без тих обмежень, які лишалися доступними після скандального понеділкового рішення ПАРЄ», – пише видання.
Напередодні голова російської делегації в ПАРЄ Петро Толстой заявив, що російські депутати прийдуть у сесійну залу Асамблеї у середу, коли відбуватиметься голосування за генсека Ради Європи, лише після підтвердження повноважень делегації.
«Я думаю, що ми навіть в зал не прийдемо. Нехай нам підтвердять повноваження, і ми проголосуємо за генсека, і будемо далі працювати», – сказав Толстой, якого процитував російський «Інтерфакс».
За його словами, російська делегація планує не приходити в першій половині дня в ПАРЄ, оскільки її повноваження будуть підтверджуватися тільки на початку другої частини пленарного засідання, о 15:30 за французьким часом.
Вибори генсека Ради Європи в середу будуть відбуватися протягом дня таємним голосуванням.
Росію виключили з ПАРЄ в квітні 2014 року за агресію проти України. З 2015 року російська делегація не з’являлася у залах ПАРЄ. Але в ніч з 24 на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з російської делегації й повернула її до свого складу.
Після цього Україна відкликала свого посла у Раді Європи для консультацій.