Перед Шевченківським гаєм збудують паркінг, адмінбудівлю та інформаційно-освітній центр
Перед Львівським музеєм народної архітектури і побуту з'являться три нові об'єкти ‒ паркінг, адміністративна будівля та інформаційно-освітній центр. Вони будуть за межами території музею. Окрім того, цьогоріч відреставрують 8 старовинних хат і дві церкви.
Перед музеєм народної архітектури і побуту розширять стоянку, бо нинішня замала для такої кількості відвідувачів. Там же ж, за межами території Шевченківського гаю, збудують інформаційно-освітній центр імені Климентія Шептицького. Поруч з'явиться новий адміністративний корпус. У травні промаркують ті місця, де постануть нові об'єкти.
«Ми готуємо інформаційні таблиці, які будуть містити, по-перше, зображення того об'єкту, який буде збудований, і інформацію про нього і встановимо ці інформаційні таблиці на тих місцях, де буде споруджено ці об'єкти», ‒ розповіла Наталія Бунда, директорка міського департаменту розвитку.
Тим часом у нинішньому адміністративному корпусі відтепер діятиме екуменічний освітньо-культурний центр і він буде у спільному користуванні музейників і Свято-Іванівської Лаври. Недавно в цьому приміщенні на стінах відкрили сторічний сакральний стінопис, його теж реставруватимуть. Відновлять і будівлю, де мешкають монахи.
Про такий розвиток інфраструктури домовилися місто, музей і Свято-Іванівська Лавра. Бо монастир на території музею.
«Ми спільно працювали, тому що це є унікальне місце, де культура і сакрум поєднується. І так воно було задумане від початку праведним митрополитом Андреєм Шептицьким. Саме тут у 1927 році він заснував монашу обитель Свято-Іванівську Лавру», ‒ пояснює отець Юстин Бойко, синкел Львівської Архиєпархії у справах монашества.
Усі чотири проекти почнуть втілювати уже цьогоріч.
«Є вже закладено цього року в бюджеті міста стрічки на кожен з тих проектів, який дає змогу не лише нам політично виходити і говорити про проекти, а й безпосередньо це робити, маючи на це фінансову спроможність», ‒ коментує заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Цьогоріч відремонтують і старовинні хати та дві церкви. На це із міського бюджету виділено близько мільйона гривень.
«Сам музей планує цього року зробити 8 об'єктів власними силами, також ми маємо ще кошти з бюджету розвитку міста на реставрацію хати з села Бережниця, це Гуцульщина і на реставрацію Стоянівської церкви», ‒ розповідає директор Музею народної архітектури і побуту Роман Назаровець.
Окрім того, реставруватимуть і центральну церкву із села Кривка. Востаннє її відновлювали ще у 1991-му році. Нині замінять ґонт, для цього запросили майстрів із Гуцульщини, які ще знають автентичну технологію. Витрати на ці роботи бере на себе Свято-Іванівська Лавра.