Перше грудня – свято народження України, а не поминки за совком!

Володимир Цибулько, 1 грудня 20096460

Перше грудня – парадоксальний день, коли радістю свята дехто намагається перекрити гіркоту невивченого уроку. Уроку поразки для недоговороздатних.

Ви вже випили келих шампанського за день народження української державної нації? Навіть якщо сьогодні піст, то будь-який панотець вам  не заборонить це зробити, адже  референдум  народив у нас, громадянах,  таку непереборну надію на  життя вільне у вільній державі, що будь-які суперечки політиків блякнуть  перед високою метою. Суперечки політиків – лише інструмент досягнення мети. Звичайно, якщо ці суперечки не становлять радикальної загрози – бути або не бути Незалежній Україні.

Але ж першого грудня відбулися  паралельно з референдумом і вибори Президента України. Чи навчили ще ті вісімнадцятирічної давності вибори чому-небудь не так виборця, як політиків. Особливо націонал-демократичного розливу  та забарвлення.

Ось довідка з Вікіпедії : „Перші Вибори Президента України відбулись 1 грудня 1991 року. Використовувалася система абсолютної більшості. У разі відсутності кандидата, що набрав абсолютну більшість від числа тих, що взяли участь у виборах, передбачався другий тур, у якому змагалися двоє, що набрали найбільше голосів. Але другий тур не знадобився. Леонід Кравчук зайняв перше місце у всіх регіонах, за винятком трьох областей Галичини, де переміг В'ячеслав Чорновіл”.

Результати

Кандидат

Кількість голосів

 %

Кравчук Леонід Макарович

19,643,481

61.59

Чорновіл Вячеслав Максимович

7,420,727

23.27

Лук'яненко Левко Григорович

1,432,556

4.49

Гриньов Володимир Борисович

1,329,758

4.17

Юхновський Ігор Рафаїлович

554,719

1.74

Табурянський Леопольд Іванович

182,713

0.57

 

Як бачимо, всі після прізвища Кравчук як мінімум демократи і майже антикомуністи. І всі, хто балотувався сам за себе, вистеляв дорогу на той час вже посткомуністові Леонідові Кравчукові. Вистеляли шлях у принципі не людині, а управлінській моделі, котра й перегнула потім суспільство через коліно. Адже об’єднання навіть двох перших, після Кравчука,  істинних патріотів, породило б синергетичний ефект, тобто об’єднання голосів більше ніж сумарно за двох, і як мінімум – забезпечило другий тур виборчої кампанії.

Сьогодні недалека пам’ять можливо розділяє всіх нас Майданом. Але ж Майдан був уроком об’єднання передусім.  Не говоритиму про персони, бо зразу ж почнуть розмазування шмарклів про те, кому хто продався і хто кому зрадник.  Хіба ми не на порозі того, коли Вікіпедія 2010 року буде подавати подібну табличку, де з відривом  відсотків у двадцять після прізвища Янукович будуть прописані Тимошенко, Яценюк, Литвин, Ющенко, Тігіпко, Костенко... а решта – вже нецікаво. Вчилися, вчилися і так нічому і не навчилися! Чи, може, потрібна народна ініціатива на зведення цього списку до однієї персоналії?

З днем народження українська державна націє!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Romko 1 грудня 2009, 20:29

  А все-таки шкода що комуняки себе реабілітували в 1993 році. В цьому наша з вами вина... але що поробиш - Україна тоді та й тепер не була готова до правдивої соціал-демоктратії і лібералізму...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Schiller 1 грудня 2009, 17:32

  Как видим с первых выборов и до сегодня большинство как голосовало так и голосует против прозападных националистических кандидатов. Что только подтверждает тот факт что оранжевый переворот был неправомерной афёрой и не отражал волю большинства! Такое впечaтление что автор жалуется на то что в Украине большинство не правильно голосует, тоесть кучка "просветленных" галицаев против толп зомбированных "схидняков". Но это и есть демократия - воля большинства c которой нужно считатся а не бить барабаны на майданах. А если не нравится - менять страну проживания вместо того чтоб писать жалобные статейки. Всем понятно что на выборах в январе победит Янукович, и что? Опять будете ныть что большинство украинцев неправильно голосуют и 60% населения - москальские запроданцы?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук