Першого президента Румунії Йона Ілієску звинуватили у злочинах проти людяності

СвітАндрій Стець, 17 квітня 20182300
Першого президента Румунії Йона Ілієску звинуватили у злочинах проти людяності
фото AFP
Йон Ілієску не давав коментарі, отримавши повідомлення про підозру

Колишньому президенту Румунії Йоні Ілієску оголосили обвинувачення у насильницькому придушенні протестів шахтарів у 1990 році. Про це повідомляє «Укрінформ».

Як повідомляється, президент Румунії Клаус Йоганніс задовольнив позов Генеральної прокуратури про початок кримінального переслідування щодо колишніх керівників держави – екс-президента Йони Ілієску, колишнього прем'єра Петра Романа і екс-віце-прем'єра Джелу-Войкана Войкулеску. Усі троє обвинувачуються в насильницькому придушенні протестів шахтарів в червні 1990 року. Тоді, внаслідок зіткнень між маніфестантами і військовими, загинули четверо людей, а близько 1,5 тис. отримали травми і вогнепальні поранення.

Як повідомляється, колишній президент Ілієску повідомив, що його «не здивувало рішення президента Клауса Йоханніса, що дав дозвіл на початок процедури кримінального переслідування», однак це рішення, за його словами, «не вписується в законодавчі рамки».

Сьогодні, 17 квітня, екс-президента Румунії викликали до Генеральної прокуратури, де йому офіційно оголосили обвинувачення у злочинах проти людяності. Після оголошення обвинувачення він не зробив ніяких заяв для преси.

Зазначимо, що Йон Ілієску був президентом Румунії з 1990-го по 1996-й і з 2000-го по 2004-й роки. Зараз йому 88 років. За кілька місяців до того, як він став президентом, Йон Ілієску допоміг скинути комуністичний режим Ніколає Чаушеску.

2005 року його звинуватили у вбивстві, але ці звинувачення зняли через два роки. Сам політик відкидав їх і називав абсурдними.

У вересні 2014 року Європейський суд з прав людини розкритикував відмову Румунії судити тих, хто відповідальний за «злочини проти людяності, вчинені проти цивільного населення в Румунії» під час перехідного періоду.

Верховний суд Румунії поновив справу у березні цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук