Петиція проти «варварської» обрізки дерев у Львові за добу набрала необхідні 500 голосів
Тепер її мають розглянути на сесії Львівської міської ради
Петиція проти «варварської» обрізки дерев у Львові менш ніж за добу набрала 500 голосів, необхідних для розгляду у Львівській міській раді. Як повідомили ZAXID.NET у Львівські мерії, її підтримали рекордно швидко.
Петицію під назвою «Зупинити варварську обрізку дерев у Львові» зареєстрували у вівторок, 16 квітня, о 14:00. Менш ніж за добу станом на 13:10 17 квітня вона набрала 520 підписів, встановивши рекорд швидкості голосування. У петиції йдеться про заборону комунальникам під виглядом санітарної обрізки дерев зрізати усю крону дерева, залишаючи фактично стовбур і найбільші гілки.
«Під виглядом формувальної обрізки відбувається так званий топінг – ампутація всієї маси крони. Відбувається це з низки причин. Насамперед, щоб дерево давало якомога менше листя, а також це спосіб умертвити його. Після цього дерево втрачає працездатність – не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів. Дерева відпускають зі зрізів нові прямі масивні гілки, щоб якнайшвидше компенсувати втрату, проте вони погано закріплені. На зрізи заселяються паразити, що руйнують дерево зсередини, небезпека зламів збільшується в рази. Протягом 2-10 років для спотвореного обрізкою дерева наступає смерть», – йдеться у петиції.
Автори петиції також опублікували фото, яке ілюструє правильну і неправильну обрізку дерев.
Клікніть для збільшення
У петиції також є кілька вимог до догляду за деревами у Львові:
- розробити нормативний документ щодо порядку закупівлі послуг з обрізки, контролю якості наданих послуг та відповідальності замовника і виконавця за порушення;
- провести навчання, сертифікувати арбористів (фахівців за догляду за деревами) і допускати лише навчених людей до обрізки;
- створити систему збору і переробки осіннього листя;
- налагодити комунікацію ЛМР з мешканцями з питань озеленення;
- розробити і затвердити програму догляду і спостереження дерев, топінг на яких вже проведено;
- провести відкритий конкурс на посаду керівника відділу екології.
Авторами петиції є програміст Павло Олефіренко, начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова та працівник цього ж ЛКП Олександр Шутюк, засновник ГО «Зручне місто» Юрій Тер-Арутюнян, дендролог-любитель та екс-працівник управління екології ЛМР Орест Олеськів, екологиня та співзасновниця Zero Waste Lviv Ірина Миронова, член ГО «Кращий Сихів» Павло Голубець, громадська активістка Софія Селіщева.
Як повідомили ZAXID.NET в управлінні «Секретаріат ради» ЛМР, до цієї петиції рекордною за швидкістю голосування була петиція про поступову відмову від маршруток і перехід до великогабаритних автобусів. Її зареєстрували у лютому 2018 року і необхідної кількості голосів вона набрала за 6 днів. Згодом її підтримали і депутати Львівської міськради на сесії.