Петро Порошенко ветував закон про військову підготовку студентів-медиків

СуспільствоАндрій Стець, 29 листопада 20164850

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон, який пропонує вести обов'язкове навчання студентів вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.

Як йдеться у картці законопроекту на офіційному сайті Верховної Ради України, президент наклав вето 17 листопада 2016 року, а 21 листопада запропонував парламенту скасувати його.

Президент послався на те, що реалізація закону спричинить великі витрати держбюджету. У 2017 році знадобиться додатково 140 млн грн, у 2018-му – близько 280 млн грн, у 2019 і наступних роках - 420 млн грн.

Також Порошенко зазначив, що медвузи щорічно випускають 12 тис. медиків, а в Міноборони і Збройних Силах налічують близько 2,8 тис. посад військових лікарів (провізорів). Тож реалізація закону призведе до того, що кількість офіцерів запасу медичної служби буде перевищувати потребу в комплектуванні майже у 20 разів, оскільки наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медичних спеціальностей становитиме близько 60 тис. осіб. Тому президент висловив думку, що військову підготовку студентів за програмою офіцерів запасу медслужби доцільно здійснювати в рамках державного замовлення на відповідних фахівців, а закон пропонується відхилити.

Як інформував ZAXID.NET, 10 жовтня 2016 року Верховна Рада України 238 голосами ухвалила в цілому закон «Про внесення змін до статті 11 закону України «Про військовий обов'язок і військову служби», що стосуються проходження студентами вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби в обов'язковому порядку» (№ 2210а).

Відповідно до прийнятого парламентом закону, військову підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби в обов'язковому порядку мали проходити громадяни України, які мають освітню ступінь у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах України, придатні до військової служби.

До слова, за час проведення АТО медичну допомогу на фронті надавали 2,5 тис. медиків, 197 з яких отримали державні нагороди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук