Після дворічної тяганини активіст таки отримав закордонний паспорт за 170 грн

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 201430777

Громадський активіст Ігор Блюменталь нарешті отримав закордонний паспорт за 170 гривень після двох років судів із Державною міграційною службою.

Паспорт йому видали в Орджонікідзевському районному відділі Державної міграційної служби України в Запорізькій області, повідомляє Центр політико-правових реформ.

За словами Блюменталя, рішення в його справі Верховний Суд України ухвалив ще 3 грудня 2013 року, однак домогтися його виконання вдалося тільки зараз.

«Незрозуміло, чому після оприлюднення позиції ВСУ щодо неправомірності вимагати будь-яких інших сплат, крім держмита 170 грн, на особистих прийомах керівник ДМС Радутний та його заступниця Нікітіна далі вимагали у мене сплати додатково 87,15 і 120 грн», - зазначив активіст.

Тим не менше паспорт нарешті йому видали.

Державна міграційна служба раніше аргументувала вимогу сплати додаткових коштів всупереч рішенню ВСУ тим, що чинними залишаються підзаконні акти, які передбачають такі платежі.

Блюменталь уперше подав документи для отримання закордонного паспорта 24 травня 2012 року. У 2012-2013 роках він разом із іншим активістом Русланом Жировим у судових тяганинах дійшли до Вищого адміністративного суду, однак рішення касаційних судів у двох ідентичних справах мали різний результат (Жиров отримав свій паспорт ще минулого року). Нарешті, 3 грудня 2013 року Верховний Суд поставив крапку в цій суперечці і вирішив, що закордонний паспорт має коштувати 170 грн – і ні копійки більше.

Незважаючи на це рішення суду, громадянам на практиці, як і раніше, дуже важко домогтися отримання закордонного паспорта без додаткових платежів. Окрім Блюменталя, це вдалося зробити активістові «Демократичного альянсу» Іванові Фурлету і харків’янці Ксенії Підопригорі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук