Після судової реформи в Україні не буде вищих спеціалізованих судів

Робоча група з питань правосуддя Конституційної комісії врахувала рекомендації Венеціанської комісії з ліквідації чотириланкової судової системи, повідомила віце-спікер Верховної Ради, член Конституційної комісії Оксана Сироїд.

«Ми нарешті дійшли згоди, що перейдемо на триланкову судову систему. У нас не буде Вищих судів», – сказала вона на прес-конференції в четвер, 29 жовтня, передає РБК-Україна.

За словами віце-спікера, робоча група дійшла згоди, що вищі спеціалізовані суди будуть ліквідовані. Також пропонується перезавантажити Верховний суд та апеляційні суди шляхом переобрання нових суддів.

Разом з тим, в Конституційній комісії домовилися про обмеження впливу президента на кар’єрне зростання суддів. Відповідно повноваження переводити суддів з одного суду в інший перейдуть до новоствореного органу – Вищої Ради правосуддя.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше Венеціанська комісія підтримала проект змін до Конституції в рамках судової реформи, проте вважає, що звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук