Платіжки за травень львів'янам прийдуть без урахування субсидій
Рахунки радять оплатити, хоча б частково, аби не втратити субсидій узагалі
З 1 травня 2017 року Кабінет Міністрів України змінив умови призначення субсидій. Тепер, щоб автоматично переоформити субсидію, інформація про доходи відділам соцзахисту потрібна за 4 квартали до моменту звернення – тобто з квітня 2016 року по березень 2017 року.
Але такої інформації Державна фіскальна служба України у травні не надала. Хоча відділи соціального захисту і звертались за нею, наголосила керівник Львівського міського управління соцзахисту Наталія Демкович.
«Тільки нещодавно ми частково почали отримувати інформацію на наших одержувачів субсидій. Але наразі вона надходить або в неповному обсязі, або некоректна. І ми не можемо її використовувати для перерахунку субсидій. Це може бути пов’язано із тим, що на різних підприємствах є різні періоди звітності. Від фіскальної служби ми мали б отримати усі дані до 1 липня», – поінформувала Наталія Демкович.
Як тільки відділи соціального захисту отримають такі дані, субсидія буде призначена з 1 травня і відображена у квитанціях у наступних періодах.
Станом на 1 травня у Львові є 136 813 домогосподарств-одержувачів житлової субсидії, термін якої закінчився 30 квітня. Якщо у доходах родини чи її складі і місці проживання нічого не змінилось, подавати додаткових документів не потрібно. Перерахунок за законодавством відбудеться автоматично, щойно відділи соцзахисту отримають необхідну інформацію з фіскальної служби.
Проте мешканцям, які раніше отримували субсидію, і зараз не побачать її в отриманих квитанціях, радять ці рахунки все ж оплатити – якщо не повністю, то хоча б частково. Бо надалі, якщо мешканець матиме заборгованість понад два місяці, автоматичного перерахунку субсидії не буде.
Соцзахист про це повідомлятиме одержувачів субсидій поштою або електронними листами. Якщо упродовж двох місяців з дати інформування мешканець документально підтвердить сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидію призначать з дати закінчення попередньої субсидії. В іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.
Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидію призначають за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний термін орендар мусить звернутись особисто.
Станом на 1 травня у Львові налічувалося 136 813 домогосподарств, які отримують житлові субсидії. Відповідно до законодавства, вони мають право на автоматичне продовження субсидій на наступних 12 місяців, однак наразі органи соціального захисту не можуть реалізувати це завдання. Органи соцзахисту здійснять необхідний перерахунок одразу, як отримають інформацію з Державної фіскальної служби, запевнили чиновники.