Польща просить США видати їй українця, підозрюваного у воєнних злочинах

СвітКатерина Чурилова, 9 травня 201724861
Майкл (Михайло) Каркоць вже 60 років мешкає в Америці

Польща звернулася до американського Департаменту юстиції із проханням про надання юридичної допомоги у процесі екстрадиції представника української діаспори, якого звинувачують у злочинах проти польського народу. Йдеться про 98-літнього Майкла (Михайла) Каркоця, який від 1949 року живе у Сполучених Штатах Америки, повідомило «Польське радіо».

Головна комісія з переслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті Польщі звинувачує громадянина США українського походження у тому, що він як командувач кампанії Українського легіону самооборони (УЛС) у липні 1944 року нібито зорганізував пацифікацію села Хланув на Люблинщині. Тоді загинуло 44 особи, зокрема жінки та діти. Пізніше підрозділ українця спільно з німцями брав участь у придушенні Варшавського повстання.

Майкл Каркоць протягом 60 років проживає у Міннеаполісі, де він був діячем місцевої української громади.

Його син заперечує звинувачення проти батька, стверджуючи, що вони були сфабриковані.

У «Польському радіо» зазначають, що у виданих в 1995 році спогадах українською мовою Майкл Каркоць визнав, що він попросив німців створити Український легіон самооборони, який потім приєднали до дивізії СС «Галичина».

Наразі невідомо, коли польська прокуратура отримає відповідь від американців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук