Польська прокуратура не знайшла злочину в словах голови Українського товариства Любліна

Прокуратура припинила слідство проти Григорія Купріяновича

СвітВолодимир Пиріг, 30 листопада 20183810
У прокуратурі заявили, що Григорій Купріянович давав суб’єктивну оцінку, яка не може трактуватися як образа польського народу

Окружна прокуратура у місті Замостя в Люблінському воєводстві припинила слідство у справі виступу голови Українського товариства Любліна Григорія Купріяновича, який відбувся в липні цього року під час пам’ятних заходів у Сагрині, присвячених українцям, вбитих під час акції, яку провело польське підпілля в 1944 році.

Прокуратура констатувала, що виступ Григорія Купріяновича не має ознак злочину, заявив очільник Окружної прокуратури у Замості Рафал Кавалєц, якого процитувало «Польське радіо».

Прокуратура вивчала, чи не було порушено статті Кримінального кодексу Польщі, яка передбачає позбавлення волі до 3 років за публічні образи польського народу або Республіки Польща. За словами представника прокуратури, немає підстав вважати, що слова Григорія Купріяновича могли образити народ або Республіку Польща.

«Приписані промовцем членам польського народу звинувачення у злочині проти людства, хоча й невиправдано, стосувалися партизанів Армії крайової, котрі були солдатами польської підпільної держави, тобто не польського народу, як цілого. Форма, у якій промовець це зробив, не дозволяє нам визнати, що він зневажив, висміяв або образив польський народ як одне ціле або Республіку Польща», – сказав Кавалєц.

Він додав, що слова Купріяновича під час виступу «були суперечливими і були суб’єктивною оцінкою подій, що можна визнати односторонньою і сумнівною, але вони не становлять злочину».

Як повідомляв ZAXID.NET, на голову Українського товариства у Любліні, історика Григорія Купріяновича прокуратурі поскаржився люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який стверджував, що український історик під час свого виступу порівняв події у Сагрині в 1944 році з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав Чарнек, «прирівнює 130 тисяч жертв (поляків) геноциду (вчиненого) українськими націоналістами з кількома сотнями цивільнимх українців, котрі загинули у Сагрині 10 березня 1944 року», а це «може бути злочином».

Раніше відкрити провадження у справі виступу Купріяновича відмовився слідчий відділ Інституту національної пам’яті Польщі у Любліні, котрий визнав, що у його словах не було заперечення злочинів українських націоналістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук