Польське кіно у Львові
7 жовтня розпочнеться п'ятий кіноперегляд «Під Високим Замком»
0У Львові уже п’ятий раз відбудеться перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком». Організатори вважають, що такі заходи не лише презентують сучасний доробок польського кінематографа, а й додають знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.
З 7-16 жовтня у Кінопалаці на Театральній та у «Копернику» покажуть 20 фільмів польських фільмів різних років. Ціна квитка у кіно становить 20 грн. Деякі перегляди супроводжуватимуть зустрічі із їх авторами.
Крім того «Під Високим Замком» - це також низка культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Щоб глядачеві було легше зорієнтуватись у великій кількості фільмів, виставок та зустрічей, ZAXID.NET обрав топ-10 подій, які не варта пропустити. А повну програму перегляду сучасного польського кіно «Під Високим Замком» можна подивитись тут.
Кербела
115 хв., 2015. Режисер: Кшиштоф Лукашевіч
Видовищна картина для шанувальників кіноекшену, «Кербела», розповідає про найбільшу битву польських вояків з бойовиками Аль-Каїди. Іракське місто Кербела. 2004 рік, пік війни у Перській затоці. Починається важливе мусульманське свято Ашура. Бойовики Аль-Каїди та Аль-Садри атакують місцеву ратушу – резиденцію місцевої влади та поліції, у якій також тримають арештованих терористів.
Запеклі атаки ісламістів відбиває вісімдесят польських і болгарських солдатів, які мають запаси їжі та зброї лише на 24 години. Вони втрачають зв’язок із базою, невідомо, коли прийде підмога. Вони стають учасниками найбільшої битви польських солдатів з часів II світової війни.
Мої дочки – корови
88 хв, 2016. Режисер: Кінґа Дембска
Для шанувальників зворушливого кіно - історія двох сестер, які попали у важку життєву ситуацію. Марта успішна людина, відома акторка, зірка популярних серіалів. Попри славу і гроші, вона не може влаштувати собі життя. Кася вразлива та екзальтована. Працює вчителькою, її шлюб далекий до ідеалу.
Сестри не надто любляться, але раптова хвороба матері примушує їх до співпраці. Вони повинні опікуватися улюбленим, але деспотичним батьком.
Пані Дульські
91 хв. 2015 Режисер: Філіп Байон
Фільм за участі двох видатних польських акторок Катажини Фігури та Крістіни Янди. Події фільму відбуваються у 1914 році, у 1954 році та під кінець 90-років.
Наймолодша з династії Дульських, Меланія, яка є режисеркою, вирішує зняти документальний фільм про свою родину. Крок за кроком заглиблюється у минуле повне незвичайних таємниць, які назавжди мали бути заховані.
Справедливий
95 хв, 2016. Режисер: Міхал Щербіц
Цього року польські кінематографісти запропонували багато історій про Голокост у Польщі. Про це і фільм «Справедливий». Ханя, 6-літня сирота, знаходить притулок у молодої польської сім'ї, яка попри великий ризик вирішує дати їй не тільки притулок, а й любов.
Попри смертельну загрозу, Анастасія і Ян роблять усе, щоб врятувати не лише життя Хані, але допомогти їй залишитися дитиною. Ключову роль відіграє тут місцевий дивак Пайтек, який стає для дівчинки найближчим другом.
Пілецкі
80 хв, 2015. Режисер: Мірослав Кшишковскі
Белетризований документальний біографічний фільм про ротмістра Вітольда Пілецкого, одного з героїв II світової війни. Як активний учасник конспіраційного руху він прийняв рішення дістатися до гітлерівського табору смерті та організувати там конспіраційну мережу.
Згодом він втік з табору, боровся у варшавському повстанні і потрапив знову до німецького табору в Мурнау. У жовтні 1945 року повернувся до Польщі та почав збирати інформацію про ситуацію в Польщі, про польськіх солдат, ув’язнених у таборах НКВС.
Був заарештований, звинувачений у шпигунській діяльності. У 1948 році Пілецкого засудили до смертної кари.
Ретроспектива Кшиштофа Кесльовського
Геніальний режисер говорив: «Не важливо, де ставлять камеру, важливо – для чого». У 2016 році минає 20 років з дня смерті одного з найвідоміших режисерів в історії європейського кінематографу – Кшиштофа Кесльовського.
«Три кольори. Блакитний»
У представленій ретроспективі представлені такі фільми, як «Кіноаматор» (1979), «Випадок» (1981), «Подвійне життя Вероніки» (1991), «Три кольори. Блакитний» (1993).
Польська кіноакадемія назвала 2016 рік Роком Кесльовського.
Виставка «Львівська кінопреса»
Виставка – це спроба підсумку кінодоробку у Львові від першого кінематографічного показу аж до міжвоєнного двадцятиліття. Львівська преса багато уваги присвячувала темі фільмів і кінотеатрів.
Оссолінські зустрічі – З Вальдемаром Кшистком
Темою зустрічей є «Польсько- українське сусідство - біла пляма в польському фільмі». Починаючи з 2006 року Оссолінські зустрічі були важливим елементом співпраці Національної бібліотеки ім. Оссолінських у Вроцлаві та Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника.
Вальдемар Кшистек
У циклі щомісячних, престижних лекцій беруть участь знані представники польської культури, науки і політики. Гостем Оссолінських зустрічей цього року буде Вальдемар Кшистек – сценарист, режисер театру і кіно.
Автор знаних львівським глядачам фільмів «Мала Москва» й «80 мільйонів», а також телесеріалу «Анна Герман». Головною темою зустрічі з В. Кшистком стане польсько-українське сусідство – тема, яку описує польська мемуарна література, але не зачіпає кінострічка. У розмові також виникне тема «Волині» Войцєха Смажовськєго, першого віддавна фільму, про який заговорив В. Кшистек.
Музична програма «Дозволь мені спробувати ще раз»
Ева Блащик
До Львова завітає польська акторка, співачка, громадська діячка і засновниця фонду «Akogo?» Ева Блащик, яка представить клубі Picasso музичну програму під назвою «Дозволь мені спробувати ще раз».
Квест «Що пише Ґабріеля»
Героїня квесту Ґабріеля Запольська, авторка романів, драм і оповідань, які багаторазово були екранізовані і досі з них черпають натхнення інші творці. Починаючи від «Сезонної любові» (німе кіно 1916 р.) і далі «Мораль пані Дульської» - перший польський звуковий фільм 1930 року, аж до фільму Філіпа Байона «Пані Дульські» (2015). Різні покоління режисерів по-новому інтерпретують твори Запольської.
Поховання Ґабріелі Запольської на Личаківському цвинтарі у Львові
Письменниця прожила у Львові значну частину свого життя і написала тут багато своїх найважливіших творів. Понад 100 років тому Ґабріеля Запольська – перша польська професійна письменниця – написала також сценарій до фільму. Учасники квесту допоможуть Ґабріелі Запольській створити наступний літературний текст та віднайти її загублені речі.