Порошенко підтримав петицію про позбавлення депутатів Верховної Ради мандату за прогули

СуспільствоАндрій Стець, 18 грудня 20152190
Порошенко підтримав петицію про позбавлення депутатів Верховної Ради мандату за прогули
фото Reuters

Президент України Петро Порошенко у відповідь на електронну петицію доручив Конституційній комісії вивчити можливість внесення змін до Конституції положення щодо позбавлення депутатів мандату за 3 прогули впродовж однієї сесії. Про це повідомляє сайт голови держави.

Під петицією за те, щоб «за 3 пропуски (без поважних причин) пленарних засідань знімати мандат з депутата», підписали понад 25 тисяч осіб.

У своїй відповіді президент зазначив, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем у багатьох країнах, зокрема, США, Великій Британії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії.

«Системний аналіз Конституції України свідчить, що вичерпний перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України визначено у статті 81 Основного Закону України», - йдеться у відповіді.

Порошенко нагадав, що створив Конституційну Комісію.

«Ураховуючи основні завдання цього спеціального допоміжного органу, я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України Гройсмана з проханням на засіданні робочої групи Конституційної Комісії з питань організації державної влади та децентралізації розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії», - заявив Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук