Порошенко пояснив президентці Мальти причини мітингу біля ВР

Президент Петро Порошенко заявив, що з розумінням ставиться до мітингів, але закликає правоохоронців подбати, щоб вони проходили мирно.

Як повідомила «Українська правда», президентка Мальти Марі-Луїз Колейро Прека поцікавилася, чого під Верховною Радою мітингують люди, на що Порошенко відповів: «Це є надзвичайно важливим методом демократії, я з розумінням ставлюсь до акцій і з повагою до їх учасників. Але мені надзвичайно важливо і я вимагаю від усіх правоохоронних органів забезпечити мирний характер акцій. Ні в якому разі не можна допустити, щоб безвідповідальні політикани повторили трагічні події, які відбулися 31 серпня і призвели до загибелі чотирьох нацгвардійців».

Він додав, що втішений тим, що його ініціативи «знайшли такий відгук і в серцях людей, і в організаторів акції».

За словами Порошенка, він ще 2 роки тому вніс законопроект про зміни до Конституції про скасування депутатської і суддівської недоторканності.

«Перший етап ми зробили. Суддівська недоторканність ліквідована. І 8 тисяч носіїв недоторканності вже її не мають. Залишилися ще 450», – сказав Порошенко.

Він додав, що вимагав скасування депутатської недоторканості і в своєму зверненні на День конституції і в посланні до депутатів у вересні. «І вніс законопроект змін до Конституції, який абсолютно чітко передбачає скасування депутатської недоторканості. Те, що вони (мітингувальники) це підтримують, я дуже тішуся. Чекаю відповідної реакції у залі», – сказав Порошенко.

За його словами, уся судова реформа відбувається у тісній співпраці з Радою Європи і Венеціанською комісією.

«Сам термін Антикорупційного суду з’явився у моєму законопроекті про судову реформу.

Я чекаю від Верховної Ради, що вони напрацюють відповідний законопроект. Я залюбки прийму напрацювання парламенту і внесу законопроект, який можна дуже швидко розглянути», – заявив президент.

Він додав, що у бюджеті на 2018 рік вже передбачили й відповідні кошти на Антикорупційний суд.

«Ми відкриті до співпраці з будь-якими ініціативами. Не треба стукати у відкриті двері. Сподіваюся, що акції носитимуть мирний характер і сприятимуть прийняттю в тому числі і президентських законопроектів», – заявив Петро Порошенко на спільній прес-конференції з президенткою Мальти.

Як відомо, 17 жовтня у центрі Києва проходить кількатисячний мітинг за зняття депутатської недоторканності, зміни виборчого законодавства та створення антикорупційного суду.

Також у вівторок стало відомо, що Порошенко вніс до парламенту законопроект про скасування депутатської недоторканності. У ньому пропонується викласти статтю 80 Конституції таким чином: «Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».

При цьому з цієї статті президент пропонує вилучити, що «народним депутатам гарантується депутатська недоторканність» і що «народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

У разі ухвалення пропозиції президента, цей закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук