Порошенко та Гройсман звернулися до українців з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут
До теми
Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звернулися до українців з нагоди століття бою під Крутами.
Сторіччя минуло з того дня, коли відважні хлопці-герої дали бій переважаючим силам ворога та на кілька діб затримали наступ червоних росіян на Київ.
— Петро Порошенко (@poroshenko) 29 січня 2018 р.
Цих кілька днів вистачило для того, щоб на століття уперед закласти основи української державності.#Крути1918 pic.twitter.com/0uscHi4YFP
«Сторіччя минуло з того дня, коли відважні хлопці-герої дали бій переважаючим силам ворога та на декілька діб затримали наступ червоних росіян на Київ. Цих декілька днів вистачило для того, щоб на століття вперед закласти основи української державності», – написав президент України на своєму акаунті в Twitter у понеділок уранці.
Своє звернення до дня пам'яті бою під Крутами оприлюднив глава Кабміну Володимир Гройсман.
«Сьогодні згадуємо мужніх та сміливих київських курсантів, які у 1918 році дали бій підрозділу Червоної гвардії, затримавши її наступ на Київ. Їх не зупинила значна чисельна перевага ворога, вони мужньо боролися до кінця. Боролися за вільну Україну. Пам'ятаємо!», – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, історичний бій біля станції Крути відбувся 29 січня 1918 року – через тиждень після проголошення незалежності УНР. На залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Російські окупанти під командуванням Михайла Муравйова вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.
Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ більшовиків до темряви. У бою загинуло до сотні воїнів УНР та близько 300 росіян. 28 розстріляних «крутянців» урочисто поховали в Києві на Аскольдовій могилі.
Загибель студентського куреня під Крутами увійшла в історію України як символ патріотизму й жертовності в боротьбі за незалежність.