Посол України в Німеччині розкритикував Берлін за «занадто дружнє» ставлення до Москви

У МЗС Німеччини критику посла відкидають

СвітЮлія Поліковська, 11 березня 20167880
Посол України в Німеччині розкритикував Берлін за «занадто дружнє» ставлення до Москви
фото «День»
Посол України у Німеччині Андрій Мельник

Український посол в Німеччині Андрій Мельник розкритикував позицію німецького уряду щодо процесу реалізації Мінських угод. Він запідозрив уряд ФРН у «занадто дружньому до Росії курсі», повідомило DW.

Так, за словами Мельника, сторони зараз намагаються перекласти вину за зволікання з виконанням Мінських угод на Україну.

Він також зазначив, що Берлін таким чином домагається від Москви прихильності. Дипломат звинуватив німецький уряд у тому, що він посилає Кремлю «неправильні сигнали».

«Ці сигнали примирення з Берліна сприймаються як слабкість. Це не розглядається як поступка або переговорна тактика», – сказав український дипломат.

Що стосується тиску Берліна на Київ по позиції в переговорах щодо реалізації мінських домовленостей, то Мельник зазначив, що «звичайно, завжди легше – кидати виклик слабкій стороні. І німці, і французи з задоволенням це роблять».

«На даний момент відбувається змагання: хто є тим, хто щось не виконав? І зараз ми знаходимося в цій ролі більше, ніж росіяни. Саме це є тим, що українці сприймають як несправедливість», – додав дипломат.

У міністерстві закордонних справ Німеччини відкинули критику українського посла.

За словами представника німецького зовнішньополітичного відомства Мартіна Шефера, не може бути й мови про те, що Берлін заграє з Москвою. Шефер зазначив, що міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер на тлі чергових переговорів у Парижі на початку березня висловився «тверезо» про брак прогресу у реалізації Мінських угод.

«Він тут жодним чином не робив різниці між тими в Москві і тими в Києві, хто до цього моменту, цілком очевидно, не готовий до необхідних політичних кроків, щоб піти на компроміси», – зазначив представник відомства.

На критичні заяви Мельника відреагував і голова німецько-української міжпарламентської групи Карл-Георг Вельманн. Політик заявив, що розуміє тривогу українського посла і його емоції, але не може підтвердити той факт, що німці заграють з Росією.

«Як раз навпаки. Завдяки зусиллям німецького уряду і канцлера конфлікт на сході України вдалося поки заморозити», – сказав політик.

Зв його словами, позиція канцлера Ангели Меркель полягає в тому, що санкції проти Росії можуть бути скасовані тільки після повного виконання Мінських угод. У той же час, він заявив про невиконання Україною своїх зобов’язань в рамках мінського процесу і відсутність прогресу в реформуванні країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук