Посольство України розповіло про особливості в’їзду до Греції

Перетнути кордон можуть лише українці, які мають дозвіл на проживання

Українці, які мають дійсні дозволи на проживання, зможуть перетнути кордон із Грецією за умови негативного ПЛР-тесту на коронавірус. Про це у четвер, 16 липня, повідомило посольство України у Греції.

При наявності відповідних документів, українські громадяни мають заповнити протокол на сайті, який можна відкрити тут. Опісля заповнення потрібно роздрукувати QR-код, який є обов’язковим для перетину кордону, однак ще не є дозволом на в’їзд.

Окрім цього, Греція ввела 14 липня обов’язкову вимогу для в’їзду – пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не більше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію).

Дипломати також наголосили на тому, що Україна не входить у список країн, громадяни яких можуть відвідувати Грецію. Таким чином, в’їзд та транзитний проїзд територією Греції для українських громадян неможливий.

Нагадаємо, що 5 липня в аеропорту Афін затримали 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва, через заборону на в’їзд до Євросоюзу громадянам третіх країн.

Одній з затриманих українок Анні Левківській дозволили в'їзд до Греції 6 липня , оскільки вона є студенткою французького університету і мала пересісти в Афінах на літак до Франції. Решта туристів повернулися до Києва 7 липня за кошт авіакомпаній.

Зазначимо, що в’їзд до Євросоюзу для громадян України загалом залишається закритим. Однак у деякі країни, наприклад до Болгарії, українці можуть потрапити без проходження обов’язкової обсервації та тесту на коронавірус.

Українцям також дозволено в’їзд у Чорногорію без додаткових обмежень лише у випадку організованого прибуття повітряним транспортом на умовах, передбачених Міністерством сталого розвитку та туризму. Однак після повернення із Чорногорії необхідно відбути карантин або здати тест.

Єдиною країною, яка впускала українців без обмежень була Хорватія. Утім, 10 липня інститут охорони здоров’я Хорватії ухвалив рішення про обов’язковий 14-денний карантин для туристів з третіх країн, зокрема, і для України.

Переглянути актуальний режим в'їзду для українців до різних країн світу можна на інтерактивній мапі МЗС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук