Представник Держдепу США заявив, що РФ очікувала слабкої реакції Заходу на дії на Донбасі

На переконання Курта Волкера, Росія розраховувала на незначну реакцію, як це було з окупацією Криму

Росія не очікувала від країн Заходу запровадження санкцій і політики стримування у відповідь на її агресію в Україні, вважає спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер. На його думку, у Кремлі чекали на те, що відповідь Заходу на військовий конфлікт в Донбасі буде незначною, як у випадку з анексією Криму, повідомляє українська служба «Голосу Америки».

«Путін очікував, що реакція Заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він правий – не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулась східної України – Захід пішов далі та почав діяти. Змінилось і ставлення багатьох країн західної Європи стосовно Росії», – стверджує Волкер.

Спецпредставник вважає, що з вторгненням РФ в Донбас країни Заходу зрозуміли, що ігнорувати російську агресію більше не можна, і треба протидіяти їй. «Така політика триває понад чотири роки, думаю, що це було неочікуваним для Росії. Санкції мали стримувальний ефект», – зазначив спецпредставник США.

На його думку, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і одночасно мати гарні стосунки із сусідами. «Грузинський урок (війни 2008 року – ред.), який вплинув на війну в Україні: Росія відчула, що вона може це робити – використовувати військові сили на чужій території, втручатись в управління іншими країнами», – вважає дипломат.

Проте Захід має змінити цей урок для Москви, наголошує Волкер. Кремль має розуміти, що будь-яка агресія вдарить перш за все по інтересах Росії.

«Якщо Росія окуповує українську територію та анексує Крим, то ми маємо говорити: «Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США та Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати це робити», – зазначив Волкер.

Після цього, за його словами, треба знайти рішення, за яким Росія може прийти до миру та розуміння з незалежною Україною і владнати збройний конфлікт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук