Прокуратура встановлює, скільки кримських татар влада СРСР депортувала 1944 року

Прокуратура встановлює, скільки кримських татар влада СРСР депортувала 1944 року
фото Reuters
Експертизу здійснюють у межах провадження про геноцид цього народу радянською владою

Прокуратура Криму при Генпрокуратурі України цього річ планує завершити розслідування кримінального провадження про депортацію радянською владою кримських татар в травні 1944 року. Наразі в цій справі проводиться демографічна експертиза. Про це в ефірі «Радіо Крим.Реалії» повідомив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

«Ми розслідуємо кримінальне провадження за фактом насильницького переселення представниками органів державної влади Радянського Союзу в травні-липні 1944 року, коли понад 255 тис. представників кримськотатарського народу з території Кримської Автономної РСР були переселені в непристосовані для проживання місця», – розповів Мамедов.

За словами прокурора, демографічна експертиза проводиться з метою встановлення кількості виселених людей.

«Справа, звичайно, має свою специфіку. Перш за все те, що з того моменту минуло 70 років. Основні письмові документи виявилися на території інших держав. Є необхідність встановлення великої кількості потерпілих і свідків. З метою встановлення кількості виселених людей в 1944 році, нами призначена демографічна експертиза, я думаю, що незабаром експертиза буде завершена. В цьому році ми цю справу закінчимо», – додав Мамедов.

У травні 2016 року у прокуратурі Криму повідомили про проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу і представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР в 1944 році. Цей факт розслідують за частиною 1 статті 442 Кримінального кодексу України (геноцид).

До слова, український парламент у листопаді 2015 року прийняв постанову про визнання геноциду кримськотатарського народу Радянським Союзом у 1944 році та етноциду Російською Федерацією, починаючи з моменту окупації Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук