Прощі УГКЦ до Софії Київської на Благовіщення не буде

Причиною її скасування стали реставраційні роботи у соборі

УГКЦ не проводитиме прощу до Софійського собору. Офіційно – через реставраційні роботи в ньому

Українська Греко-Католицька церква (УГКЦ) повідомила, що проща, яку вона мала намір організувати до Софійського собору в Києві 7 квітня 2019 року, не відбудеться. За повідомленням УГКЦ, це пов’язано з реставраційними роботами у соборі.

У четвер, 7 березня, в Адміністрації президента пройшла зустріч глави УГКЦ Святослава і глави Православної церкви України митрополита Епіфанія з президентом Петром Порошенком.

«Під час зустрічі, предстоятелів Церков було повідомлено про те, що Софійський собор, головна святиня України, буде найближчим часом недоступний для богослужінь жодної із Церков, оскільки у ньому розпочинаються реставраційні роботи. У зв’язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння нашої Церкви 7 квітня 2019 року у соборі Святої Софії у Києві не відбудеться», – повідомила УГКЦ.

Нагадаємо, в лютому глава УГКЦ повідомив, що Міністерство культури дозволило цій церкві здійснити всеукраїнську прощу до Софії Київської. Це викликало невдоволення у лідерів українського православ’я, зокрема – у почесного патріарха Філарета, який закликав УГКЦ відмовитися від наміру здійснити прощу до Софії Київської.

Пізніше синод Православної церкви України написав листа главі УГКЦ, в якому зазначив, що Софія Київська є кафедральним собором православних київських першоієрархів.

Пояснюючи прагнення УГКЦ молитися у Софійському соборі, її глава наголосив, що цей храм є «спільним домом усіх дітей Церкви Володимирового Хрещення» та «матірним для усіх наших катедральних соборів».

«Бажаючи молитися у цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість з нашими православними братами. Цей рух є рухом до наших джерел, до зростання у благодаті Володимирового Хрещення, до відновлення єдності колись єдиної, а нині ще поділеної Київської Церкви», – сказано в повідомленні УГКЦ.

На зустрічі з Порошенком Святослав та Епіфаній підтвердили незмінне прагнення обох сторін до порозуміння, співпраці та спільного служіння українському народові. Блаженніший Святослав наголосив на тому, що дорожньою картою такого зближення є дослідження спільного коріння обох церков, міжцерковне примирення та зцілення історичної пам’яті.

«Допоки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Премудрості Божої, Софії Київської. Він має радше бути місцем зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути нагадуванням, закликом, будителем і надією на наше поєднання в Христі», – вважає глава УГКЦ Святослав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук