Синод ПЦУ написав листа очільнику УГКЦ щодо служінь у Софії Київській

ПЦУ заявила, що Софія Київська – це кафедральний собор православних київських першоієрархів

Синод Православної церкви України (ПЦУ) провів друге у своїй історії засідання, на якому, серед іншого, прийняв рішення направити листа голові Української Греко-католицької церкви (УГКЦ) щодо наміру УГКЦ провести на Благовіщення всеукраїнську прощу до Софії Київської.

У листі, зокрема, йдеться, що «протягом тисячоліття собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів».

Синод вважає за корисне «зберегти щодо богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень», сказано в повідомленні ПЦУ.

Нагадаємо, на богослужінні 17 лютого глава УГКЦ Святослав заявив, що Міністерство культури України, якому належить Софійський собор у Києві, дозволило УГКЦ провести 7 квітня всеукраїнську прощу до цього собору. Це викликало обурення з боку почесного патріарха ПЦУ Філарета, який закликав УГКЦ відмовитися від паломництва до Софії Київської, бо це, на його думку, може порушити міжконфесійний діалог в Україні.

Пізніше на сайті Мінкульту з’явилася заява, що міністерство не дозволяло УГКЦ здійснювати богослужіння в Софії Київській. Однак її невдовзі з сайту міністерства видалили.

Зазначимо, що Софійський собор наразі не є головним собором жодної з українських церков. Однак у ньому відбуваються різні важливі для християнського життя України події.

Зокрема, 15 грудня 2018 року там пройшов об’єднавчий собор українських православних церков, на якому було створено помісну Православну церкву України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук