Протиаварійні роботи біля церкви на Дорозі Кривчицькій розпочнуть з наступного тижня

Спочатку біля архітектурної пам'ятки укріплять схил

СуспільствоЮлія Девда, 2 березня 2018, 19:58 699 0

Церква Святого пророка Іллі, що розташована на вулиці Кривчицькій, 113 у Львові, поволі «їде» вниз. Адже пагорб, на якому стоїть храм, сповзає. Через це на стінах архітектурної пам'ятки ‒ і всередині, і ззовні ‒ утворюються кількаметрові тріщини.

Як згадує один із парафіян Іван Калаталюк, вони почали з'являтися ще десятки років тому. Проте зараз мало не щодень збільшуються.

«Однією із причин появи тріщин є прибудова до церкви, яка з'явилася орієнтовно 15 років тому. Врятувати її намагалася громада. Ми своїми силами укріпили фундамент, але це не допомогло», ‒ розповідає чоловік.

Церкву Святого пророка Іллі дослідники датують XVII століттям, проте дехто з них вважає, що її фундамент закладали ще раніше, коли на місці храму споруджували оборонну вежу.

«Проте після втрати необхідності обороняти поселення вежу перебудували під церкву, а у XX столітті добудували до неї так званий бабинець ‒ одну із трьох частин тридільного храму», ‒ пояснила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

На порятунок архітектурної пам'ятки 28 лютого 2018 року комісія з надзвичайних ситуацій виділила понад мільйон гривень. Їх скерують на те, щоб укріпити схил, на якому стоїть церква.

«Документацію маємо, попередньо переговорили і з підрядною організацією, яка укріплюватиме пагорб. Спочатку ми проведемо бурові роботи, закладемо вглиб дванадцятиметрові сваї», ‒ зазначив голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.

Відтак техніка біля церкви Святого Іллі з'явиться вже з понеділка. Після завершення цих робіт департамент охорони історичного середовища візьметься за укріплення стін храму. Там на це передбачили окремий проект.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук