Роман Насіров став фігурантом ще однієї кримінальної справи

Романа Насірова підозрюють в ухваленні незаконних рішень, що призвели до великих збитків

Національне антикорупційне бюро розслідує справу про отримання хабара колишнім головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим і перевіряє його рахунок у латвійському банку. Про це пише LB.ua з посиланням на «Судовий репортер», посилаючись на рішення Солом'янського суду від 13 лютого.

Справу було порушено 25 жовтня 2017 року за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (отримання хабара).

Під час розслідування встановлено, що Роман Насіров фактично контролює компанію RN Group Limited, зареєстровану на Британських Віргінських островах. Зокрема, 5 червня 2012 року Насіров як директор RN Group Limited (покупець), підписав договір з українською компанією - ТОВ «Укрзернопром Агро» (продавець) з купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «Укрзернопром-Іванків» у розмірі 99%. Окрім того, станом на 2 жовтня 2017 року кінцевим бенефіціарним власником компанії RN Group Limited є рідний брат Насірова - Євген.

Детективи мають інформацію, що Роман Насіров міг отримувати гроші на рахунки компанії RN Group Limited через компанію UAI-Trade SA (Швейцарія) за сприяння ТОВ "Українські аграрні інвестиції" в отриманні відшкодування ПДВ. Так, згідно з даними бази «Інспектор», ТОВ «Українські аграрні інвестиції» в 2015 році здійснювало експорт зерна пов'язаної компанії UAI-Trade SA.

UAI-Trade SA має банківський рахунок у банківській установі Rietumu Banka (Латвія).

Детективи НАБУ хочуть отримати інформацію з латвійського банку щодо джерел надходження і подальшого руху коштів, отриманих UAI-Trade SA на вказаний рахунок, стосовно осіб, уповноважених розпоряджатися коштами на рахунку UAI-Trade SA, стосовно бенефіціарів власників UAI-Trade SA, справжніх одержувачів доходу зазначеної компанії.

Як інформував ZAXID.NET,, зараз Насірова судять за звинуваченням у зловживанні владою і службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК). 31 січня Романа Насірова звільнили з посади голови ДФС.

За версією слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка». На думку детективів НАБУ, протягом 2015 року він прийняв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у схемі, на загальну суму 2,019 млрд грн.

Насірова звинувачують у тому, що рішення приймалися заднім числом і без узгодження з Міністерством фінансів. Окрім того, слідство стверджує, що він збрехав «Укргазвидобуванню» і Державній службі геології та надр про відсутність у цих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання ними умов договорів про спільну діяльність у частині сплати ренти, що могло б стати підставою для розірвання договорів.

Обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до шести років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук